Tom Hiddleston a Mark Hamill si spolu zahrajú vo filme podľa príbehu Stephena Kinga

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tom Hiddleston a Mark Hamill spolu vo filme

Tom Hiddleston a Mark Hamill, dve veľké herecké mená, sa objavia bok po boku vo filme. Ten bude na motívy poviedky od Stephena Kinga. Čo môže byť v takomto prípade ešte lepšou správou pre fanúšikov? Že si réžiu na starosť berie Mike Flanagan.

Tvorca je dobre známy pre svoje hororové seriály The Hauting (a jeho dve súčasti) či Polnočná omša. Tiež už pracoval na filme podľa majstra súčasného knižného hororu. Išlo o snímku Doktor Spánok, ktorá je pokračovaním kultového Osvietenia.

mike-flanagan
Zdroj: writingstudio.co.za

Život Charlesa Krantza v nelineárnom rozprávaní

Teraz sa pozrie na poviedku s názvom The Life of Chuck. Vyšla v knihe If It Bleeds z roku 2020, ktorá je antologickou zbierkou (teda rozpráva nezávislé samostatné príbehy). Táto konkrétna je však rozdelená na tri časti, v ktorých rozpráva o živote Charlesa Krantza. Jeho fiktíva biografia však nie je lineárna a príbehy sa medzi sebou neustále pretínajú.

Aj samotný začiatok je vlastne koncom jeho života, keď zomiera vo veku 39 rokov na nádor na mozgu. Dostávame sa postupne až k jeho detstvu v údajne strašidelnom dome. Práve túto postavu si zahrá Hiddleston, ktorého môžeme najlepšie poznať ako Lokiho z filmového univerza od Marvelu. Blisol sa však aj v hororovom žánre, či už to bola netradičná dráma Prežijú len milenci alebo Purpurový vrch od Guillerma del Tora.

stephen king if it bleeds
Zdroj: thewashingtonpost.com

Podobné tóny ako iné Kingovky

Herecké eso Hamill si zahrá postavu menom Albie. Tohto herca si zrejme väčšina spája s Lukom Skywalkerom z univerza Star Wars. Nedávno sme mohli počuť aj jeho hlas v seriáli Sandman a zaujímavé je, že s Flanaganom pracuje aj na inom projete, seriáli Pád domu Usherovcov.

Scenár k Chuckovmu životu už je hotový. Produkčná spoločnosť FilmNation ho privedie na trh na tohtoročnom festivale v Cannes. Popisujú ho, že sa bude niesť v tóne filmov Stoj pri mne, Vykúpenie z väznice Shawshank či Zelená míľa. Zdá sa, že so všetkými spomenutými prvkami by mohlo ísť o slušný súboj spoločností, ktoré ho budú chcieť získať.

Ako sa vám páči, že budú Tom Hiddleston a Mark Hamill spolu vo filme? Poznáte tento príbeh od Stephena Kinga? Čítali ste ho? Myslíte si, že sa Flanaganovi podarí ďalšia kvalitná adaptácia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -