Strelený piatok dostane po 20 rokoch pokračovanie. Vymenia si Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan opäť telá?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Strelený piatok dostáva pokračovanie

Strelený piatok dostane po 20 rokoch pokračovanie. Pôvodný film z roku 2003 bol veľkým finančným úspechom a čoraz viac divákov (a nových generácií) ho vidí vďaka opakovaným vysielaniam v televíziách. Pochádza z knižnej predlohy z roku 1972, ktorú napísala Mary Rodgers. Hovorí o odvtedy známom koncepte, kde si dve postavy vymenia telá.

Tu to boli matka a dcéra, ktorých vzťah sa stával čoraz ostrejším. Jeden, no, bláznivý deň pred víkendom to všetko zmení a musia žiť v koži tej druhej. Doslova. Tieto postavy si zahrali Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan. Obe opakovane chceli aj druhý film, Curtis sa dokonca vyjadrila, že nedávno napísala do Disney, aby ho zrealizovali.

šialený piatok
Zdroj: hollywoodreporter.com

Prosby herečky vypočuté, Disney prinesie dvojku

Zdá sa, že spoločnosť teraz jej prosby vypočula. Portál The Hollywood Reporter priniesol správu o tom, že je dvojka potvrdená a scenár k nej píše Elyse Hollander (asistovala napríklad pri Birdmanovi). Obe herečky sa tak, pochopiteľne, vrátia. Jamie Lee pridala na svoje sociálne siete aj príspevok, ktorý hovorí o tom, že obe herečky sú v zapálených debatách o pokračovaní.

Teraz je na to práve vhodný čas, nakoľko ide o 20. výročie filmu, ako jej príspevok na Instagrame hovorí. Okrem toho Curtis práve pomerne čerstvo získala svojho prvého Oscara za multivesmírny hit Všetko, všade, naraz.

Jedná ma Oscara, druhá sa vracia k herectvu

Po svojich viacerých problémoch sa pomaly k herectvu vracia aj Lohan. Počas sviatočného obdobia sme ju mohli vidieť v romantickej komédii Vianoce na spadnutie na Netflixe. Kritici sa síce o snímke nevyjadrujú pochvalne, pre viacerých divákov však ide o príjemnú jednohubku, ktorá stojí za pozretie.

V prvom filme sa objavili aj herci Chad Michael Murray, Rosalind Chao či Mark Harmon. Zatiaľ nevieme, či sa niektorý z nich môže vrátiť. Najlogickejší by bol návrat posledného menovaného, keďže sa jeho postava stala na konci filmu manželom Curtisinej postavy. Ten však prestal z herectvom, keď v roku 2021 odišiel od seriálu NCIS.

šialený piatok
Zdroj: pinterest.com

Budú sa opäť vymienať telá?

Samozrejme by druhá časť mohla spomenúť ich odlúčenie. Celkovo je otázkou, čo prinesie Šialený piatok pre pokračovanie dejovo. Námet výmeny tiel by už nemusel byť pre divákov takým lákavým a obohraným. Avšak, tentoraz by Tess a Anna nemuseli byť frustrované jedna druhou, ale svojimi vlastnými životmi. A tu by sa núkalo, aby sa naučili vážiť si to, čo majú… avšak ukáže až čas.

Máte radi film Šialený piatok? Stal sa pre vás už akousi klasikou v tomto žánri? Ste radi, že dostáva aj druhú časť, navyše s obomi navrátenými herečkami? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -