Disney vytvorilo Baby Groot robota, ktorý sa dokáže sám nielen hýbať, ale aj tancovať

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Baby Groot robot je na svete

Groot je postavička, ktorého reč nie je veľmi pestrá a tak má v slovníku iba „I am Groot“ (prípadne srdce lámajúce We are Groot). Čo ale stráca v reči, to si vynahrádza tanečnými pohybmi. A to dokazuje aj najnovší počin z dielne (a v tomto prípade naozaj dielne) Disney. Ich výtvorom je Baby Groot robot, ktorý nielen sám chodí, ale aj tancuje.

Samozrejme, že hovorím o obľúbenej postavičke z Marvel vesmíru, ktorá sa prvý raz objavila v Strážcoch Galaxie. Po jeho obete v prvom filme sme narazili na jeho detskú verziu v kvetináči a do Avengerov nám podstatne vyrástol. A práve v tejto verzii nám ho predstavujú ako robota. Toho si môžete pozrieť v nasledovnom videu.

Disneyho tím Imagineers

Disney má už dlhé roky oddelenie s názvom Imagineers (spojenie slov imagine – predstaviť si a engineer – inžinier). Je to teda výskumný a vývojársky oddiel, ktorý sa stará o ich zábavné parky, atrakcie a iné menej tradičné formy zábavy.

Od roku 2017 tvrdo pracovali na nástroji, ktorý by dokázal spojiť animáciu postavy s celotelovými pohybmi. A vidíme, že výsledok naozaj stojí za to. Spomínaný robot dokáže nielen chodiť, ale aj sa vlniť do rytmu hudby. Podľa tvorcov samotných nie je nič viac „boogie“.

Baby-Groot-robot-disney-913
bignewz.in

Namiesto CGI reálny model

Tvorcovia vytvorili aj niekoľko príspevkov (či vlogov) na YouTube, kde popisujú celý proces od začiatku plánovania až po jeho zrealizovanie. Výsledkom je „robot v malej veľkosti, ktorý sa dokáže sám pohybovať“. Takto by mohol do budúcna značne pomôcť s efektami použitými pre film, kde by nemuseli využiť toľko CGI, ale reálny model.

Baby Groot robot má podľa nich „50 stupňov slobody“, aby sa mohol javiť ako naozaj živý. Do budúcna sa budú snažiť o to, aby mal nielen príslušné pohyby, ale dokázal aj reagovať s okolím. Ale už doteraz odviedli poriadny kus práce, ako môžeme vidieť vo videu. Od rozkošných robotických nožičiek sa totiž dostali k ešte viac rozkošnej plnohodnotnej postavičke.

Zdroj: quirkybyte.com

Do budúcna aj v zábavných parkoch

Ak už však jasáte a robíte si plány, ako by ste mohli pri svojej prípadnej návšteve Disneylandu tancovať vedľa Groota, trochu spomaľte. Imagineers tím povedal, že robota ešte neplánujú vypustiť na verejnosť, keďže ide zatiaľ o prototyp. Ten používajú na skúmanie chôdze a iných spôsobilostí. Ak budú aj ďalšie testy a využitie vo filmoch úspešné, potom ho uvidíme aj v tematických parkoch (a áno, množné číslo – parkoch).

Učaroval Baby Groot robot aj vám? Chceli by ste byť v prítomnosti takejto „hračky“? A aké si myslíte, že bude jeho ďalšie využitie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: unilad.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -