Stretnú sa Cassian Andor a Han Solo? Posledná epizóda ukazuje nečakanú spojitosť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Stretnú sa Andor a Han Solo?

Cassian Andor a Han Solo majú medzi sebou nečakanú spojitosť. To nám ukázala doteraz posledná, štvrtá epizóda seriálu Andor. Samozrejme vieme, že obe postavy sú známe svojou nenávisťou voči Impériu aj to, že sa vyznamenali v boji na strane Rebelov. Teraz sa však môže ukázať spoločná minulosť.

Kým však Andor svoj boj od začiatku viedol tvrdo a nebál sa riskovať svoj život, Solo si volil opatrnejšiu cestu. Cassianovi sa táto snaha stala aj osudnou, film Rogue One: A Star Wars Story nám predsa ukázal, ako prišiel o život pri získavaní plánov Hviezdy smrti. Solo bol do konfliktu zatiahnutý až neskôr, ako sme videli v pôvodnej trilógii.

Star Wars Andor nový trailer
Zdroj: maxblizz.com

Solo sa stretáva s Chewiem…

Avšak film Solo: A Star Wars Story nám ukazuje viac z jeho života v praďalekej galaxii. Hlavne sa pozeráme na jeho mladšiu verziu, ktorú si v snímke zahral Alden Ehrenreich. Jedna z častí snímky sa však zamerala na počiatok jeho celoživotného priateľstva s wookiem Chewbaccom.

Stalo sa to na planéte Mimban, známej pre svoje rozsiahle bažiny. Štvrtá epizóda seriálu Andor, ktorý je práve vysielaný na Disney+, nám ukázala aj spojenie ďalšej postavy. Cassian rozpráva o svojom príbehu z mladosti Luthenovi, ktorého tu stvárňuje Stellan Skarsgard.

solo mimban
Zdroj: belloflostsouls.com

…tam, kde Cassian bojuje o život

Hovorí, že ako tínedžer bol z väzenia vrhnutý priamo do bahna. Bojoval dva roky s ostatnými o svoj život a bol jedným z 50 preživších. Netreba zrejme dodávať, že ide o rovnakú bažinatú planétu – Mimban. Vo filme Solo sa dozvedáme, že Han bol prinútený bojovať pod imperiálnou pechotou na tejto planéte proti rebelom. Až potom našiel svojho spojenca, s ktorým dezertoval.

To je predsa podobný osud, aký opisuje Cassian. Nie svojou voľbou musel bojovať na rovnakej strane. Z takýchto krátkych rozhovorov je ťažké usúdiť, ako dlho boje trvali alebo ako dlho obe postavy strávili na planéte celkovo. Avšak zdá sa, že Andor a Han Solo sa na nej nachádzali v rovnaký čas.

andor han solo
Zdroj: cracked.com

Cesty praďalekej galaxie sú nevyspytateľné

Ich cesty sa mohli prekrížiť. To nám opäť dokazuje, že nezáleží na tom, ako veľká je galaxia v Star Wars, vždy môže prísť k prekvapivému stretu postáv. Ich opätovné stretnutie je však vysoko nepravdepodobné. Ďalšie smerovanie oboch postáv už takmer poznáme a nie je v ňom veľa priestoru na spoločnú misiu. Ale scenáristická mágia niekedy dokáže prekvapiť…

Usúdili by ste aj vy podľa zmieneného, že sa Cassian a Han mohli stretnúť na bažinatej planéte? Myslíte si, že ešte príde k ich stretu v seriáli? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -