Prvé zábery vyburcovali fanúšikov. Takto vyzerá najočakávenejšie sci-fi budúceho roka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé zábery zo seriálu Fallout

Amazon práve odhalil prvé zábery zo seriálu Fallout, ktorá je založený na známej videohernej sérii. Prináša ich portál Vanity Fair a vôbec prvé fotografie naznačujú, že sa budeme môcť tešiť na nejeden zo známych prvkov. Zarytí fanúšikovia hier môžu byť po nich zo spracovania od Amazonu nadšení.

Fallout je videoherná séria, ktorá prvý raz prišla ešte v roku 1997. Odvtedy si prešla viacerými transformáciami a preniesla hráčov cez viaceré lokácie – Boston, Washington či Las Vegas. Seriál si však berie originálny prístup a predstaví divákom nové miesto – Los Angeles. Týmto spôsobom dostanú aj znalci príbehov a postáv celú radu nových prvkov.

seriál fallout ella purnell

Vault 33 má svojho vlastného maskota

Svet hernej série je zasadený do alternatívnej histórie, ktorá sa od 50. rokov vyvíjala inak. Preto vo svete zostalo mnoho dobovej estetiky. Hlavne však v roku 2077 prišla nukleárna vojna, ktorá poslala ľudstvo do bunkrov, známych ako Vaulty. Čo bolo mimo nich zomrelo, zmutovalo alebo sa premenilo na niečo ešte ohavnejšie.

Práve z jedného z Vaultov bude pochádzať aj hlavná postava seriálového spracovania – Lucy. Zahrá si ju Ella Purnell z Yellowjackets. Kvôli záchrannej misii bude nútená po prvý raz opustiť bunker, len aby uvidela hrôzy sveta na povrchu. Aj napriek negatívnej skúsenosti je hlavná hrdinka nabitá dávkou až naivného optimizmu. Vlastne presne tak, ako maskot Vault Dwellerov, takzvaný Vault Boy, chlapec vždy s palcom hore a šibalským žmurknutím.

Brotherhood, Ghoul a iné ohavnosti

Nemusíme sa báť, že by sme nevideli ani inú známu frakciu a to Brotherhood of Steel. Na jednom zo záberov sa pozeráme aj na Power Suit vedľa ktorej stojí herec Aaron Moten ako Maximus. Má za sebou tragickú minulosť, teraz však naplno verí v ideály bratstva a spraví čokoľvek, aby dokázal oddanosť ich cieľom.

Jedným z hlavných hereckých predstaviteľov bude aj Walton Goggins. Ten stvárni hrozivo vyzerajúcu postavu menom Ghoul. Prežil v pustatine a živí sa ako lovec odmien. Je pragmatický, avšak rovnako neľútostný.

seriál fallou kyle maclachlan
Zdroj: Prime Video

Tvorcovská dvojica si dala naozaj záležať

Zábery zo seriálu Fallout nám ukazujú aj Kyle MacLachlana, ktorý si v ňom zahrá ako dozorca Hank. Je autoritou vo Vaulte 33, odkiaľ vychádza Lucy a zároveň je jej otcom. Posledná ukázaná scéna ukazuje bojovníkov, pravdepodobne príslušníkov Brotherhoodu a lietajúce stroje známe ako Vertibirds.

Je viac ako jasné, že tvorcovia si dali záležať na tom, aby priniesli autentický zážitok dlhoročným fanúšikom predlohy. Vidno tiež, že úzko spolupracovali aj s herným štúdiom Bethesda, ktoré franšízu už dve a pol dekády zastrešuje. Za seriálovým spracovaním stojí manželský pár Jonathan Nolan a Lisa Joy, ktorých poznáme aj ako tvorcov Westworldu. Nolan zároveň režíroval aj prvé tri epizódy.

jonathan nolan ella purnell
Zdroj: Prime Video / JoJo Whilden

Divový Západ proti nemu bude ako Panstvo Downtown

Účasť dvojice tvorcov je dobrou správou, Fallout mal vždy tiež silný nádych westernu. Aj tento fakt samozrejme komentoval režisér, ktorý sa vyjadril, že pri tomto projekte bude „Divoký západ vyzerať ako Panstvo Downtown“. S celou radou nových postáv a nového prostredia sa bude na čo tešiť. Seriál začne vychádzať na službe Amazon Prime Video od 12. apríla 2024.

Ako sa vám páčia prvé zábery zo seriálu Fallout? Dávajú vám pocit, že sledujete dianie, ktoré poznáte z hier? Pozdáva sa vám idea nového prostredia a nových postáv? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: vanityfair.com; variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -