Trailer: Mrazivý film o prežití podľa skutočnosti. Netflix sa pokúsi o niečo, čo sa podarí len málokomu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Society of the Snow

Netflix prináša trailer na film Society of the Snow, ktorý je šokujúcim príbehom založeným na skutočnej udalosti. Režisér J.A. Bayona, ktorý sa po prvý raz vo svojej kariére ujal aj písania scenára prináša neuveriteľný kúsok o prežití v srdci mrazivých juhoamerických hôr. Po hrozivom leteckom nešťastí bude musieť skupina mladých mužov ísť za hranice svojich schopností, aby sa dočkali ďalšieho dňa.

Film prerozpráva príbeh rugby tímu z Uruguaja, ktorý bol práve na svojej ceste na majstrovská v Čile v roku 1972. Ich let 571 sa však zrútil na Andami. Na palube bolo 45 cestujúcich, iba 29 z nich prežilo haváriu. Tí ostatní však zostali v najviac nehostinnom prostredí na našej planéte so zúfalým nedostatkom zdrojov.

Extrémny skutočný príbeh o prežití

Snažiac sa nájsť akýkoľvek spôsob záchrany musia bojovať nielen s extrémnym mrazom, ale predovšetkým hladom. Vidíme, že sa neštítili ani jedenia cigariet, realita bola však ešte omnoho hrozivejšia. Keď po dvoch mesiacoch konečne prišla spása, nažive bolo iba 16 z nich…

Bayona nakrútil film vo svojom rodnom španielskom jazyku, ide pre neho o prvý takýto kúsok po 15 rokoch. Tento režisér nám jednoznačne v minulosti dokázal, že je majstrom v drámach o ľudskej nezlomnosti a vôli žiť. Jasným príkladom je film Nič nás nerozdelí o rodine, ktorá sa opätovne hľadá po tom, čo ich letovisko zasiahne vlna cunami.

netflix film trailer
Zdroj: Netflix, TMDB

Za Španielsko zabojuje o Oscary

Od tohto žánru si dal Bayona na malý moment pauzu, keď pracoval na filme Jurský svet: Zánik ríše a dielom k seriálu Prstene moci zo sveta Pána prsteňov. Teraz sa vracia k jeho najlepšiemu remeslu a zdá sa, že ide o mimoriadne dobrý krok. Jeho snímka uzatvárala filmový festival v Benátkach, na ktorom zožala slávu.

Kritici jeho surovú, no citlivú víziu vychválili. Aktuálne má na portáli Rotten Tomatoes hodnotenie 95 % (z 19 hodnotiach). To sú dôvody, prečo bol práve tento kúsok vybraný, aby reprezentoval Španielsko na Oscaroch. Uvidíme, či sa mu soška podarí získať, medzitým ho budeme mať možnosť vidieť na streamovacej službe Netflix. Dorazí tam 4. januára.

Vyvolal trailer na Society of the Snow aj vo vás pocity napätia a zároveň úzkosti? Zaujal vás tento skutočný príbeh o prežití v mrazivých horách? Myslíte si, že sa mu podarí získať Oscar? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: Netflix; Netflix Česká Republika

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -