Novinka od Netflixu vám zamotá hlavu. V centre stojí tajomná nemocnica a monštrá

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Príšera zo Starého Soulu

Netflix by si už čoskoro mohol na svoje konto pripísať ďalší hit z Južnej Kórey. Po úspechu Squid Game záujem fanúšikov o novinky z tejto krajiny stúpol a mnohí určite zbystria pozornosť aj pri čerstvom titule Príšera zo starého Soulu. Mysteriózna historická dráma bude rozdelená na dve časti a trailer sľubuje netradičnú televíznu zábavu.

Originálne sa novinka od Netflixu nazýva Gyeongseong Creaturepričom názov filmu odkazuje na názov hlavného mesta krajiny spred niekoľkých dekád. Príbeh nás totiž zavedie do roku 1945, kedy bolo územie stále pod koloniálnou nadvládou. Niekoľko úplne odlišných postáv sa tu stretáva a stopy všetkých z nich vedú na jediné miesto – do záhadnej nemocnice Ongseong.

Všetky stopy vedú do nemocnice Ongseong

Tam však okrem ľudí sídlili monštrá, ktoré ju nikdy neopustili. Každý z charakterov sa tak okrem odkrývania mystérie vyberá nevedomky na výpravu, kde budú musieť bojovať o svoj život. Snímka tak má skvele kombinovať tajomno, horor aj drámu.

Hlavnú úlohu si tu zahrá Park Seo-joon, ktorý je mnohým divákom známy z oscarovej drámy Parazit. Aktuálne ho môžeme vidieť aj v kinách v komiksovke Marvels. Vo filme bude bohatým obchodníkom menom Jang Tae-sang, ktorý sa vracia do rodného mesta. Sekundovať mu bude Claudia Kim, ktorú sme mohli vidieť vo filmoch Avengers: Vek Ultrona alebo Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny.

gyongseong creature
Zdroj: Netflix

Tajomstvá, dráma aj horor so známymi tvárami

Okrem dnes už medzinárodných hviezdy tu uvidíme aj hercov, ktorí sú viac známi miestnym divákom. Príkladom je Han So Hee známa z k-drám, ktorá bude detektívkou. S aktuálne najväčším seriálom Squid Game nespája seriál iba krajina pôvodu, ale aj herec Wi Ha-Joon, ktorý sa tu tiež objaví.

Ukážku priniesol aj účet streamovacej služby od našich susedov, preto si ho môžeme vychutnať s českými titulkami. Zároveň sa z neho dozvedáme aj dátumy, kedy budú obe časti novej kórejskej mysterióznej drámy vydané. Tá prvá príde 22. decembra a 5. januára budú môcť diváci rozpliesť tajomstvá druhou časťou.

Ako vás zaujal trailer na dvojdielny film Príšera zo starého Seoulu? Pozriete si túto kórejskú tajomnú drámu s prvkami hororu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: hyperbeast.com; Netflix Česká Republika

 

 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -