Netflix ukazuje zombie seriál, ktorý zahanbí aj The Last of Us. Sledujte dramatický trailer

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Veľkolepý Netflix zombie seriál z Južnej Kórey

Juhokórejci vedia, ako na to. Mnohým ani netreba predstavovať medzinárodný hit s názvom Squid Game, ktorý v roku 2021 pobláznil svet a zaradil sa na rebríček 15 najsledovanejších Netflix seriálov vôbec. Rok pred ním však vyšla juhokórejská zombie dráma Sweet Home (Sladký domov!), ktorá sa v roku 2020 stala prvým seriálom tejto krajiny s celosvetovým uznaním na streamovacej službe, a taktiež sa zaradil na rebríček TOP 10 v USA. Po dlhom odmlčaní nastal čas, aby sa Sweet Home znova vrátil do povedomia, Netflix totiž práve vydal oficiálny trailer na 2. sériu.

Príbeh Sweet Home pochádza od Kim Carnby a Hwang Young-chana, ktorí kedysi ešte nesnívali o prevedení do seriálovej podoby. Pôvodne ho vydali ako webtoon (digitálny komiks populárny najmä v Južnej Kórei), ktorý sa stal veľkým hitom. Príbehu sa chytila tamojšia televízia a neskôr práva na vysielanie seriálu odkúpil aj Netflix, kde svetlo sveta uzrela 18. decembra 2020.

Hlavnou postavou príbehu je osamelý stredoškolský študent Cha Hyun-soo (Song Kang), ktorý väčšinu času trávil hraním online hier. Nevychádzal veľmi dobre so svojou rodinou, no situácia sa ešte zhoršila potom, čo prišiel o svojich rodičov aj sestru kvôli nehode. Musel sa tak osamostatniť a presťahovať. Tam sa jeho depresia ešte prehĺbila a dokonca začal zvažovať, že si vezme vlastný život. Jeho plány však prerušila prichádzajúca zombie apokalypsa.

Po 3 rokoch pokračujeme

Teraz, takmer 3 roky po vydaní prvej série, Netflix oficiálne odhalil ukážku na 2. sériu Sweet Home:

V ukážke sledujeme zmenený svet. Mnohí ľudia sú už úplne nerozpoznateľní od monštier. Vyzerá to tak, že 2. séria seriálu bude plná zaujímavých myšlienok, kreatívneho dizajnu a dramatických dialógov. Taktiež sa rozrastá veľkoleposť príbehu, keďže sa postupne pozeráme, ako zombie monštrá ovládnu celý svet. Novú sériu si na Netflixe pozrieme už 1. decembra.

Prvej sérii sa darilo tak veľmi, že seriál bol predĺžený o druhú aj tretiu sériu. Sme teda zvedaví, ako tvorcovia spracovali príbeh a ukončili 2. sériu, keď majú potvrdené, že divákom budú môcť priniesť aj tú 3.

Seriál Sweet Home (Sladký domov!) je ďalším dôkazom dominancie Južnej Kórey na poli cudzojazyčných Netflix seriálov. Okrem neho Squid Game aj ďalší zombie seriál All Of Us Are Dead potvrdzujú, že na celosvetové publikum fungujú zápletky juhokórejských tvorcov. Jediný ďalší cudzojazyčný príbeh na zozname 15 najsledovanejších Netflix seriálov je španielsky Money Heist.

Zdroj: Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -