Záver 2. série seriálu Loki odrovnal divákov. Vysvetľujeme, čo sa vlastne stalo

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR! Článok obsahuje spoilery z poslednej epizódy seriálu Loki. Ak ste ju ešte nevideli, ďalej čítajte iba na vlastné riziko alebo sa k článku vráťte neskôr.

Vysvetlenie monumentálneho konca 2. série Lokiho

Seriál Loki sa vo všeobecnosti berie ako najlepší a najobľúbenejší MCU seriál. Predstavil obľúbeného boha darebáctiev, ktorého skvelo už viac ako dekádu stvárňuje Tom Hiddleston. Prvá séria bola veľkým hitom, preto sa od druhej očakávalo naozaj veľa. Tá nesklamala, pričom jej veľkolepé finále určite zatienilo aj niektoré filmové projekty z dielne štúdia Marvel.

Väčšinu druhej série sa hlavní hrdinovia snažili zachrániť TVA pred zničením. Posvätnú časovú os už netvorila len jedna vetva, ale nekonečno ďalších. Prístroj, ktorý mal usmerňovať tok času, ich všetky nedokázal spracovať, a tak zlyhal a vybuchol. Aj napriek tomu, že sa ho Loki snažil spolu s priateľmi opraviť, vždy všetko smerovalo k jednému výsledku – k zničeniu TVA a všetkých vetví mimo posvätnej časovej osi.

Boh príbehov

Loki, ktorý sa naučil používať schopnosť časového sklzu, sa vrátil v čase a zistil, že Ten, ktorý zostal (Jonathan Majors) mal všetko naplánované. Vždy na konci jeho plánu ostala jediná posvätná časová os, pričom TVA bola zničená. Loki pochopil, že existuje teda len jediná možnosť, ako všetkých zachrániť. Boh darebáctiev zničil prístroj na usmerňovanie času, následkom čoho všetky časové vetvy odumreli.

Loki ich ale pozbieral a pomocou svojej mágie oživil. Spojil ich dokopy, napojil do seba cez plášť a vybral sa na koniec času. Zasadol na trón patriaci Tomu, ktorý zostal, pričom sa sám stal centrom novej, rozvetvenej časovej osi. Tá sa vytvorila do podoby stromu, ktorý pripomína strom sveta z nórskej mytológie – Yggdrasil. Z boha darebáctiev a lží sa tak stal boh príbehov (tento titul niesol aj v komiksoch Loki: Agent of Asgard).

Yggdrasil
Zdroj: MARVEL STUDIOS

Čo sa stalo s ostatnými postavami?

Loki teraz sedí sám na konci času a napája multivesmírny strom, vďaka čomu dal šancu na život svojim priateľom. TVA prežila a stará sa teraz o väčšiu časovú os. B-15 (Wunmi Mosaku) naznačila, že jej hlavnou úlohou je teraz namiesto vymazania celých svetov nájdenie a vymazanie variantov Toho, ktorý zostal, resp. Kanga. Zrejme tým chcú zabrániť niekoľkokrát spomínanej multivesmírnej vojne.

Ako bolo naznačené, s tým im nevedomky pomohol aj Ant-Man (Paul Rudd) vo svojom poslednom sólovom filme. Casey (Eugene Cordero) pomáha prestavovať TVA, zatiaľ čo O.B. (Ke Huy Quan) napísal druhú verziu príručky TVA. Tentoraz bez Victora Timelyho (Jonathan Majors), ktorého detské ja nedostalo výtlačok príručky, a tak vyrástol bez vedomia o organizácii strážiacej čas.

Loki 2. séria epizóda 6
Zdroj: GARETH GATRELL/MARVEL

Ravonna Renslayer (Gugu Mbatha-Raw) sa prebudila vo Voide, pričom si ju tam hneď všimol strážca tohto sveta, bytosť Alioth. Jej spoločníčku Miss Minute (Tara Strong) rebootovali a opäť pomáha TVA. Čo sa týka Lokiho priateľa, Mobiusa (Owen Wilson), ten sa rozhodol dať si od TVA pauzu. Spolu so Sylvie (Sophia Di Martino) zišli na časovú os, kde sa každý rozhodol vybrať vlastným smerom a užívať si bežný život človeka.

Ako finále ovplyvní zvyšné MCU projekty?

To, že MCU má nového strážcu časových osí, môžu pocítiť aj ďalšie projekty. Ako sme zistili z rozhovoru medzi B-15 a Mobiusom, Kangovia zatiaľ nevedia o tom, že ich TVA loví, no to sa môže zmeniť. Predsa len, od filmov Avengers: The Kang Dynasty a Avengers: Secret Wars sa očakáva multivesmírna vojna medzi Kangami a rôznymi variantmi Avengerov a ich spojencov.

deadpool wolverine hugh jackman
Zdroj: themoviedb.org

Veľmi dôležitým filmom, čo sa týka cestovania v čase, bude jediný budúcoročný MCU film. Okrem toho, že má v Deadpoolovi 3 byť niekoľko rôznych variantov z celého FOX univerza, niektorí veria, že sa v ňom TVA rozhodne zregrutovať Deadpoola (Ryan Reynolds) a Wolverina (Hugh Jackman), aby im pomohli práve v boji proti Kangovým variantom. Či to tak naozaj bude sa dozvieme v kinách 26. júla 2024.

Čo hovoríte na záver druhej série seriálu Loki? Ako podľa vás ovplyvní budúcnosť MCU?

Zdroje: denofgeek.com, cosmopolitan.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

    • Čo má s tým satan, rohatý boh bol v predkresťanských povestiach a legendách zastúpený, to až keď sa kresťanstvo snažilo potlačiť starú vieru, tak rohatý boh začal byť prezentovaný ako jedna z podôb satana, aby sa vymazala spomienka na pôvodného rohatého boha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -