Privítajte nový Avengers tím. Koniec najnovšieho Marvel filmu načrtol budúcnosť

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nový tím Young Avengers v Marvel univerze

Už 33. film od štúdia Marvel s názvom Marvels priniesol pokračovania príbehov viacerých postáv. Jednou z nich bola aj Kamala Khan (Iman Vellani), známa ako hrdinka Ms. Marvel. Mladá tínedžerka konečne zažila, aké je to bojovať v tíme, čo ju zrejme inšpirovalo vytvoriť si vlastný tím, zložený z jej rovesníkov. Aj v komiksoch takéto zoskupenie existovalo, pričom sa nazývali Young Avengers.

Ms Marvel Kate Bishop Young Avengers
Zdroj: TMDB + vlastná úprava

Vznik tohto tímu úplne podporila jedna z posledných scén filmu The Marvels. V nej sa snaží Kamala zregrutovať (na spôsob Nicka Furyho) do vlastného tímu ďalšiu mladú hrdinku, Kate Bishop (Hailee Steinfeld). Tú môžeme poznať zo seriálu Hawkeye, kde sa stala zverenkyňou Clinta Bartona (Jeremy Renner). Nadaná lukostrelkyňa ale nie je jediná, koho by Kamala do mladej skupiny superhrdinov mohla v budúcnosti naverbovať.

Cassie Lang

Ant-Man, Wasp, Cassie Lang
Zdroj: TMDB

Cassie Lang, dcéra Ant-Mana (Paul Rudd), bola v jeho prvých dvoch filmoch iba malým dievčatkom. V Avengers: Endgame vďaka časovému posunu vyrástla, no až Ant-Man a Wasp: Quantumania nám ju naplno predstavil ako novú hrdinku. V tomto filme ju stvárnila Kathryn Newton, pričom vďaka rovnakému obleku ako má Ant-Man sa dokáže zmenšovať a zväčšovať.

Billy a Tommy Maximovovci

Tomm a Billy Maximoff Young Avengers
Zdroj: YOUTUBE (Screenshot)

Billy Maximoff (Julian Hilliard)a Tommy Maximoff (Jett Klyne) sa ukázali v seriáli WandaVision a filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva ako deti Wandy Maximoff (Elizabeth Olsen). Billy má schopnosti telekinézy a telepatie, zatiaľ čo Tommy je superrýchly. Aj keď dvojičky v hlavom vesmíre neexistujú, môžu sa vrátiť cez multivesmír ako hrdinovia Wiccan (Billy) a Speed (Tommy).

Eli Bradley

Eli Bradley (Elijah Richardson) sa zatiaľ predviedol len v seriáli Falcon a Zimný vojak. Ide o vnuka prvého afro-amerického Kapitána Ameriky menom Isaiah (Carl Lumbly), ktorý bol aktívny v 20. storočí. Eli v komiksoch po transfúzii krvi od dedka získal jeho schopnosti supervojaka a začal vystupovať pod superhrdinským menom Patriot.

Kid Loki

Kid Loki
Zdroj: TMDB

Kid Loki (Jack Veal) je detskou verziou Lokiho (Tom Hiddleston), pričom svoj debut zažil v prvej sérii seriálu Loki. Má všetky schopnosti ako bežný Loki, dokáže používať mágiu a je bohom darebáctiev. Tento variant sa momentálne nachádza vo Voide, ale za pomoci hlavného Lokiho by sa mohol dostať naspäť na posvätnú časovú os.

America Chavez

America Chavez
Zdroj: YOUTUBE

America Chavez (Xochitl Gomez) je supersilná a superodolná mladá dievčina, ktorá dokáže cestovať cez rôzne dimenzie. Zatiaľ sme ju mohli vidieť len vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, kde mala dôležitú úlohu vďaka jej schopnosti tvoriť portály v tvare hviezd. Postavu momentálne učia čarodejníci v Kamar-Taji.

Riri Williams

Ironheart
Zdroj: MARVEL STUDIOS

Po smrti Tonyho Starka (Robert Downey Jr.) chýba v MCU technik, ktorý by vyrábal obleky. Na jeho miesto tak nastúpila mladá inteligentná žena Riri Williams (Dominique Thorne), ktorá si dokázala sama postaviť vlastný oblek aj s prenosným reaktorom. Riri uvidíme najbližšie vo vlastnom seriáli Ironheart, avšak jej debutom bol v jeseni minulého roka film s názvom Black Panther: Navždy Wakanda.

Skaar

Na scénu prišiel v závere seriálu She-Hulk aj Hulk mladší. Ide o syna Brucea Bannera (Mark Ruffalo) menom Skaar, ktorého splodil počas toho, ako bol gladiátorom na planéte Sakaar. Veľa toho o tomto mladom mužovi Hulkovi nevieme, no predpokladá sa, že má rovnaké schopnosti ako jeho príbuzní.

Hulkling

Hulkling Young Avengers
Zdroj: sk.pinterest.com

Táto postava sa ešte nikde neukázala a nie je potvrdená do žiadneho projektu, v komikse bola ale súčasťou tímu. Hulkling, pozemským menom Teddy Altman, je synom princeznej Skrullov a kapitána z rasy Kree. Je supersilný a superodolný, no zároveň vie meniť svoju podobu. Najčastejšie sa ukazuje ako tínedžerská verzia Hulka, preto si dal aj jemu podobné hrdinské meno. Tiež si dokáže nechať narásť krídla, vďaka čomu vie lietať, a má zlepšený liečivý faktor.

Iron Lad

Ani táto postava v MCU ešte nebola, aspoň nie tento variant. Iron Lad, vlastným menom Nathaniel Richards, je totiž mladou verziu záporáka Kanga (Jonathan Majors), ktorého varianty boli v seriáli Loki aj filme Ant-Man a Wasp: Quantumania. Doteraz sme videli už viacero variantov Kanga, a tak s veľkou pravdepodobnosťou jedného dňa v MCU uvidíme aj Iron Lada.

Iron Lad je jedným z najdôležitejších členov, keďže v komiksoch vďaka tejto postave Young Avengers vznikli. Po tom, čo Nathaniel Richards utiekol z budúcnosti do prítomnosti pred svojim dospelým ja, sa dostal do základne Avengerov. Odtiaľ si do svojho obleku naskenoval súbor s identitami potenciálnych mladých superhrdinov, z ktorých vytvoril tím. Tímu sa nakoniec podarilo Kanga, ktorý za ním cestoval v čase, zahnať z prítomnosti preč.

Chceli by ste vidieť tím Young Avengers v MCU? Ktorého člena tohto tímu máte najradšej? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: marvel.fandom.com, gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

    • co? sak ta ma ale 4-5 rokov.. Ked myslis tu z 13 reasons why, tak ta je v pohode, nemuseli jej zrusit fantasy serial Cursed.. inak som ju v moc filmoch nevidel, tak ju extra neoblubujem. Naopak, Hailee Steinfeld bola uzasna uz v jej prvom filme True Grit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -