Neskutočný víkend na Netflixe a ďalších. Dorazil nástupca Hry o tróny aj nové Kokosy na snehu

Nenechajte si ujsť

Fantastické novinky na Netflixe a ďalších

Bohatá nádielka obsahu na streamovacích službách pokračuje. Už minulý víkend sme informovali o zaujímavých novinkách, ktoré stáli za pozornosť. Našli ste medzi nimi novú fantasy Netflixu Avatar: The Last Airbender, novú sériu populárnej série Formula 1: Drive to Survive, ale tiež zaujímavé seriálové tituly na Apple TV+ a SkyShowtime. Pred aktuálnym víkendom môže byť dilema, čo si zapnúť, ešte silnejšia. Príval sľubných noviniek totiž pokračuje, tu sú tie najlepšie.

Na Netflixe zaujme Adam Sandler aj úspešné sci-fi

Netflix ani v uplynulom týždni nelenil a priniesol zaujímavý obsah. Dominuje mu predovšetkým pokračovanie nenápadného sci-fi Code 8 z roku 2019, ktoré si postupne našlo silnú divácku základňu. Pôvodný film nás dejom zaviedol do fiktívneho sveta, v ktorom sa 4 % populácie narodí s nadprirodzenými schopnosťami.

Do tejto skupiny patril aj Connor (Robbie Amell), ktorý svoje schopnosti využíval na páchanie zločinu, aby dokázal zaopatriť svoju chorú matku. Hlavný hrdina sa dostal do problémov s podsvetím i políciou, nakoniec sa však zo šlamastiky dokázal vyhrabať. Problémy si však hlavného hrdinu nájdu aj v pokračovaní, v ktorom sa hlavný hrdina po boku ďalšej známej figúry z prvého filmu musí postaviť zmodernizovanej robotickej polícii.

Výrazne komornejší zážitok na Netflixe nájdu pri novom filme Astronaut. V tomto prípade nejde o žiadnu vesmírnu ságu, ale psychologickú drámu v hlavnej úlohe s Adamom Sandlerom. Ten už v prípade Uncut Gems či športovej drámy Hustle ukázal, že mu nerobí problém vierohodne stvárniť aj komplexné postavy, čo chce potvrdiť aj v prípade adaptácie českého románu Kosmonaut z Čech, ktorý napísal Jaroslav Kaflař.

Sandler tu stvárni českého astronauta Jakuba Procházku, ktorý poslaný na osamelú vesmírnu misiu na okraji slnečnej sústavy. So zhoršujúcim sa psychickým stavom zo samoty si začína Jakub premietať kľúčové momenty svojho života a uvedomuje si, že doma nechal tehotnú manželku Lenku (hrá ju Carey Mulligan). Jakub začína mať obavy o ich vzťah, keď sa na scéne objaví  obrovský pavúk. Ide o bytosť z počiatku času, ktorá prichádza Jakubovi uľaviť od jeho samoty a dvojica spolu vedie hlboké rozhovory. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -