Studená sprcha pre fanúšikov. Budúci rok do kín dorazí jediná Marvelovka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jediný Marvel film v roku 2024

Štrajky hercov sa po včerajšej dohode skončili, no škody v produkciách už sú však napáchané. Disney oznámilo odklady celej plejády svojich filmov, podľa správy od Indie Wire sa im nevyhli ani očakávané komiksovky od Marvelu. Šokujúcou správou tak je, že na budúci rok v kine nakoniec uvidíme iba jedinú Marvelovku.

Marvel mal pôvodne v pláne na budúci rok uviesť do kín trojicu svojich celovečerných blockbusterov. Diváci si na veľkom plátne mali užiť prvý vstup papuľnatého žoldniera Deadpoola v podaní Ryana Reynoldsa do MCU, štvrtý film Kapitán Amerika a tímovku antihrdinov Thunderbolts. Spoločnosť Disney však v dôsledku štrajkov musela filmy Kapitán Amerika 4 a Thunderbolts odsunúť až na budúci rok. Spoločne s nimi sa posúva aj hraná Snehulienka, animák Eli či muzikálový Mufasa: The Lion King.

marvel x-men
Zdroj: TMDB

Nakoniec iba nový Deadpool

Ako sa teda nakoniec posunuli dátumy premiér? Ako prvý Marvel film v roku 2024 sme si mali pozrieť Deadpoola, v ktorom sa vracia aj Hugh Jackman. Ten nás mal údajne mnohými vecami prekvapiť počas mája. Našťastie si tu fanúšikovia môžu trochu vydýchnuť. Zmena ho zasiahla najmenej, a tak ho stále uvidíme budúci rok – avšak až 25. júla.

Kapitána Ameriku, v ktorom ikonický štít prevzal Sam Wilson, predtým známy ako Falcon (Anthony Mackie), sme mali vidieť v kinách v júli 2024. Snímku, ktorá zmenila svoj podtitul na Brave New World si po zmene pozrieme až 13. februára 2025.

deadpool wolverine hugh jackman
Zdroj: themoviedb.org

Nové dátumy sú známe, vrátene lovca upírov

Zoskupenie (anti)hrdinov, v ktorom sa spájajú Yelena ako Black Widow (Florence Pugh), Red Guardian (David Harbour), U.S. Agent (Wyatt Russell), Bucky Barnes (Sebastian Stan), Ghost (Hannah John-Kamen), Taskmaster (Olga Kurylenko) a Valentina Allegra de Fontaine (Julia Louis-Dreyfuss), malo doraziť v decembri. Po odklade si ich v akcii vychutnáme pozrieme až 24. júla 2025.

Zmena sa dotkla aj jedného z filmov, ktorý mal byť vydaný v roku 2025. Produkčne náročný Blade v podaní Mahershala Aliho mal prísť sekať upírov už na začiatku daného roka, presný dátum ale známy nebol. Aj ten odložili. Malým uspokojením môže byť, aspoň dostávame presný dátum, a to 6. novembra 2025.

Vynahradí nám to Sony?

Deadpool 3 tak zostáva jediným MCU filmom, ktorý si pozrieme v roku 2024. Postavy z komiksového sveta Marvelu však môžeme stále sledovať v univerze od Sony. Odklad dátumu vydania sa síce dotkol aj filmu Venom 3, toho však stále uvidíme budúci rok, a to 8. novembra. Zatiaľ žiadne informácie o odklade nepadli pre Madame Web (má prísť 13. februára 2024) a Kravena (toho by sme mali vidieť 29. augusta 2024).

Čo hovoríte na to, že Deadpool 3 bude jediným MCU filmom, ktorý uvidíme v roku 2024? Ste radi, že to je aspoň tento kúsok? Myslíte si, že nám to Sony aspoň trochu vynahradí? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: indiewire.com; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -