Je vo filme Batman potitulková scéna?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Potitulková scéna vo filme Batman

Mám zostať po filme Batman sedieť a čakať, či bude potitulková scéna? To je zrejme otázka, ktorú si budú v najbližších dňoch pokladať viacerí diváci. Komiksovky už nastavili taký trend, že nás v sedadle kinosály udržia aj počas toho, ako sa plátne mihajú mená tvorcov, strihačov, skladateľov a ostatných členov štábu.

Je to síce záležitosť relevantnejšia pre Marvel, ale už sme to videli aj v niekoľkých DC dielach, od ktorého tento film je. Temný rytier však nikdy potitulkovú scénu nemal. A navyše nám režisér Matt Reeves dával od začiatku jasne najavo, že toto nie je tradičný komiksový superhrdinský film.

The Batman Court of Owls
Zdroj: oicanadian.com

Nejde o tradičný superhrdniský film

Ide o stvárnenie muža, ktorý sa snaží byť hrdinom držiacim sa viac pri zemi. Ako mladý Bruce Wayne tu vystupuje Robert Pattinson, ktorý musí spolu s príslušníkom policajných jednotiek Jimom Gordonom (Jeffrey Wright) odviesť prvotriednu detektívnu prácu. Musia totiž zastaviť záhadného Riddlera (Paul Dano), kým bude mať pripísanú ďalšiu obeť.

Popritom bude čeliť aj mafiánskemu podsvetiu, ktorému šéfuje Carmine Falcone. V ňom sa objaví aj Penguin (Colin Farrell), ale nájde v ňom aj spojenca, respektíve spojenkyňu. Ňou je Selina Kyle (Zoë Kravitz) alebo druhá hrdinka snažiaca sa o spravodlivosť – Catwoman.

The Batman dĺžka
Zdroj: impawards.com

Pozornosť netreba strácať

Fanúšikovia by mohli aj napriek uzatvoreným dejovým líniám očakávať, že sa objaví scéna počas titulkov alebo po nich. Avšak, nedá sa povedať, že by sme ju dostali. Scéna samotná sa síce nekoná, ale na konci dostaneme krátky odkaz (ktorý dokážete aj minúť). Možno slúži na udržanie pozornosti na príbehovú linku pre pokračovanie, možno len ako vtip od tvorcov. Posúdenie necháme po pozretí na vás.

Vo filme Batman teda nedostaneme po titulkoch štandardnú scénu, ale niečo iste. Ak už však pre nič iné, pri celom závere sa oplatí sedieť minimálne kvôli skvelej hudobnej zložke. O tú sa postaral, rovnako ako o témy vo filme samotnom, Michael Giacchino. Perfektne pri nej môžete rozjímať nad tým, čo ste práve videli.

The Batman nový trailer
Zdroj: youtube.com

Nezabúdajme na žiadne príbehové linky

Koniec môže slúžiť aj ako malý teaser, aby sa na jednu líniu nezabúdalo. Na prípadné pokračovanie si ich totiž rozohrali niekoľko, aj keď o ňom ešte nepadlo definitívne slovo. Avšak atmosféru nového, temnejšieho a drsnejšieho Batmana si budete môcť takto vychutnať o niečo dlhšie.

Chystáte sa na film Batman? Zvyknete čakať počas titulkov na poslednú scénu? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -