Joker 2 skutočne vznikne a vracia sa aj Todd Phillips. Ešte však nevieme, či aj do režisérskej stoličky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Joker 2 sa stane realitou

Joker 2 by mal naozaj vzniknúť pod záštitou štúdia Warner Bros. Vráti sa aj režisér prvej časti, Todd Phillips. Ešte sa však nevie, či bude zastávať rovnakú úlohu a či sa posadí do režisérskej stoličky. Momentálne vieme toľko, že uzatvoril dohodu, podľa ktorej sa má stať minimálne spoluautorom scenára.

A prišlo sa na to naozaj zaujímavým spôsobom. Vieme, že reportéri sa radi hrabú vo všetkých zákutiach, aby niečo odhalili. Tentoraz sa pozreli na úplne iných hráčov v Hollywoodeprávnych zástupcov. Obrátili sa na Warrena R. Sterna, ktorý má práve Phillipsa ako svojho klienta. Ten potvrdil, že filmový tvorca „uzavrel dohodu, že bude spoluautorom scenára ďalšieho pokračovania Jokera“.

film Joker 2
Zdroj: sickchirpse.com

Z teoretickej roviny sme sa dostali k zmluvám

A to je pôsobivá správa. Už predtým sme totiž počuli o tom, že Warner Bros. uvažujú o pokračovaní. Všetko však bolo skôr v teoretickej rovine a iba v oblasti dohadov, ktoré kolovali internetom. Síce nám ešte nič nepotvrdilo samotné štúdio alebo tvorcovia, ale máme tu jasnú dohodu. Legálne podpísanú zmluvu.

Ale nie je až takým prekvapením, že štúdio robí kroky, aby pokračovanie vzniklo. Prvá časť z roku 2019 bola obrovským hitom a s rozpočtom na výrobu 55 miliónov zarobil neskutočných 1,07 miliardy dolárov, o čom sa tvorcom ani nesnívalo. Takže iba so zlomkom toho, čo stojí väčšina komiksmi inšpirovaných filmov, sa mu podarilo zarobiť väčšiu čiastku ako niektoré z nich.

Joaquin Phoenix improvizoval vo filme Joker
Zdroj: monitoruldevrancea.ro

Vďaka obrovskému úspechu sa to predpokladalo

A to ešte nehovoríme o jeho ďalšej sláve. Odniesol si niekoľkých OscarovJoaquin Phoenix získal za stvárnenie Arthura Flecka tiež ocenenie ako najlepší herec v hlavnej úlohe. Kontroverzné zobrazenie známeho zločinca sa rozhodne oplatilo a ľudia o ňom neustále hovoria doteraz. Stačí sa pozrieť na napodobňovanie ikonickej scény na schodisku.

Otázne ale je, či má byť Joker 2 plnohodnotným pokračovaním, alebo skôr iným projektom. Koniec jednotky bol dosť otvorený interpretáciám a doteraz reálne nevieme, či sa všetko neodohrávalo iba v hlave hlavného (anti)hrdinu. Ale aj v tomto prípade (a bez pochyby aj v tom opačnom) sme sa dostali do bodu, kde by bolo dosť priestoru na priame pokračovanie.

joker joaquina phoenixa
Zdroj: theringer.com

Viac informácií prinesú až ďalšie kontrakty

Jasnejšie nám to možno bude v bode, keď Phoenix podpíše papiere tiež. Herec sa v minulosti vyjadril, že je ochotný sa vrátiť, ale len v prípade, že budú okolnosti správne. A záleží mu veľmi aj na ďalšom príbehu. Myslíme si však, že toto by neradi pokazili, nakoľko už vedia, že je v stávke veľa. A okrem toho – príbehy z DC komiksov sú stále dôležitou súčasťou spoločnosti Warner Bros.

Ste nadšení zo správy, že sa bude realizovať aj pokračovanie Jokera? Alebo by ste boli radšej, ak by materiál nechali vo svojej dokonalosti ako je? Na váš názor budeme zvedaví v komentároch.

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -