Náhrada Kanga sa odhaľuje. Nového záporáka ste už v Marveli videli, no neuvedomili ste si to

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Odhalili herca, z ktorého bude Doctor Doom?

Ešte začiatkom novembra sa začali šíriť informácie, že do ďalšej fázy Marvel filmového vesmíru by mal byť nahradený Kang Dobyvateľ ako najväčší protivník. Dôvodov je na to viacero, teraz však prichádza ďalšia správa, ktorá by to mohla potvrdzovať. Priniesli ju viaceré médiá, najviac ju však aktualizoval Dark Horizons, spolu s vyjadreniami od zdroja. Ten tvrdí, že bol vybraný herec, z ktorého sa stane nový Doctor Doom.

Kang mal byť najväčšou hrozbou pre hrdinov z MCU, ako nám ukázal aj film Ant-Man a Wasp: Quantumania. Sformoval sa tam koncil z jeho viacerých verzií a závažnosť situácie dokazovalo aj to, že šiesty film s Avengermi mal podtitul z jeho menom: Kang Dynasty.

jonathan majors kang
Zdroj: themoviedb.org

Skončí po druhej sérii Lokiho

Prvý raz sme sa s ním stretli v závere prvej série Lokiho, vrátil sa aj pre tú druhú. Tam opätovne zvýšil záujem divákov o túto zápornú postavu, zdá sa však, že už môže byť pre neho neskoro. Šéfovia štúdia mali už rozbehnuté plány na náhradu tejto postavy.

Hlavným problémom je totiž herecký predstaviteľ Jonathan Majors. V marci bol obvinený z napadnutia a sexuálneho zneužívania. Nasledujúce mesiace sa začali ozývať jeho ďalšie obete, situáciu najviac vyostrila jeho bývalá priateľka (pracovala tiež na Quantumanii), ktorá hovorila aj o tak vážnych zraneniach, že musela vyhľadať lekársku pomoc. Herca tak 29. novembra čaká súd.

kang marvel
Zdroj: TMDB

Najviac mu podkopáva nohy herec

Presný dátum zverejnil aj portál Small-Screen, ktorý opätovne prináša správu, že umelec v Marvel svete skončil. Podľa tejto informácie už ho neuvidíme po finále druhej série Lokiho, tá totiž bola dokončená ešte pred súdnymi procesmi z hercom. Z dejového hľadiska by to mohlo dávať zmysel, videli sme, že sa Victorovi Timelymu (originálnej verzii) zmenil život, a tak nikdy nemusel vzniknúť iné varianty.

Ďalej je tu informácia, že od filmu Avengers: Kang Dynasty, ktorý mal prísť v máji 2027, odstúpil jeho režisér Destin Daniel Cretton. Vydal informáciu, že sa radšej sústredí na druhého Shang-chiho. To by však len mohlo potvrdzovať informáciu, že sa štúdio rozhodlo odkloniť vízie s Kangom a sústrediť sa na novú veľkú hrozbu.

Fantastická štvorka potrebuje svojho súpera

Potvrdzovali by to aj dohady, že je vybraný herec, z ktorého sa stane nový Doctor Doom. Tento záporák by bol logickou voľbou, vzhľadom na to, že ide nielen o veľkého súpera Avengerov, ale hlavne Fantastickej štvorky, ktorá sa neodvratne do MCU blíži.

Dokonca sa rozšírili správy o jej chystanom obsadení. Už predtým sme počuli, že by mal ako nový Human Torch/Johnny Blaze vystúpiť Joseph Quinn (Stranger Things) a ako Susan Storm/Invisible Woman by sa mala ukázať Vanessa Kirby (Napoleon). Teraz sa rozšírili o informáciu, ktorú ako prvú priniesol Deadline, že ako samotný Mr. Fantastic jedná o úlohe Pedro Pascal, čo by potvrdzoval aj jeho odchod od Mandaloriana.

Predstaviteľ, ktorý už v Marveli rolu mal

Teraz však priniesol kanadský YouTuber, filmový a mediálny kritik John Campea informáciu, ktorú, ako tvrdí, má priamo od zdroja v Marveli. Podľa tejto správy by si mal zahrať Dooma herec Mads Mikkelsen, ktorého môžeme poznať napríklad z Hannibala, nedávno si zahral aj v piatom Indiana Jonesovi.

Nejeden fanúšik tohto filmového sveta však už zvedavo dvíha obočie. Dánsky umelec, ktorého sme videli aj ako nového Grindelwalda v sérii Fantastické zvery, predsa už v MCU bol. Bolo to v roku 2016, keď v prvom Doctor Strange filme stvárnil úlohu Kaecilia. Nebolo by to však prvý raz, kedy by Marvel obsadil rolu hercom, ktorý sa už predtým ukázal. Navyše je vysoko pravdepodobné, že by postava veľkú časť filmu či filmov vystupovala pod ikonickou maskou.

Oslavy by ale boli predčasné

Milovníci Mikkelsena by však ešte oslavovať nemuseli. Odkedy bola informácia prvý raz vydaná, stihol už Campea upraviť svoje vyjadrenie. Pre Dark Horizons povedal:

„Čo mi môj zdroj povedal bolo, že Marvel hovoril s Madsom Mikkelsenom o Doomovi. Ja som si istý, aby bolo jasné, že o tom hovorili s tuctom ľudí. Nepovedali mi, že bol obsadený ako Doom. To vôbec. Ale môžem s istotou povedať, že Mikkelsen bol jeden s ľudí, s ktorým o Doomovi hovorili.“

Ďalšie mená na pretrase

Skutočne, Mikkelsen nie je jediný herec, o ktorom koluje, že bude z neho nový Doctor Doom. Comic Book Movie priniesli hneď aj ďalšie mená, o ktorých sa hovorili v súvislosti s Victorom von Doomom. V podcaste The Hot Mic povedal John Rocha, že má informáciu, že pre rolu boli zvažovaní aj Ralph Fiennes (Voldemort z Harryho Pottera) či Jason Clarke (Úsvit planéty opíc či Oppenheimer).

Internetom momentálne koluje veľká rada mien, niektoré z nich sa však nachádzajú na vrchole rebríčkov pravdepodobnosti, či sa častejšie objavujú naprieč rôznymi médiami. Tými je práve Mikkelsen ako Doom či Pascal v roli lídra Fantastickej štvorky. Podobná informácia prišla ešte o Javierovi Bardemovi ako Galactusovi. Zostáva však stále na prekvapení, ktoré z nich budú finálne potvrdené.

Pri kom by ste boli radi vy ak by si zahral Doctora Dooma? Aké je vaše ideálne obsadenie Fantastickej štvorky? A myslíte si, že už je s Kangom v Marveli koniec? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: darkhorizons.com; comicbookmovie.com; screenrant.com; small-screen.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -