V Marveli vrie ďalšia kríza, očakávaný film prišiel o režiséra. Dostal milovaný tvorca padáka?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Taika Waititi nebude režírovať film Thor 5

Môže ísť o oscarového režiséra, fanúšikov si však svojím posledným filmom pre Marvel príliš nezískal. Tí, ktorí neboli z Lásky a hromu nadšení, si môžu vydýchnuť. Taika Waititi nebude režírovať film Thor 5. Prezradil to pri rozhovore pre Business Insider, v ktorom promoval svoj najnovší film.

Jeho novým počinom je športová komédia Aspoň jeden gól, ktorá do slovenských kín dorazí 28. decembra. Hlavnú rolu vo filme stvárňuje Michael Fassbender ako futbalový tréner, ktorý dostane najťažšiu úlohu – koučovať tím na Americkej Samoe, ktorý je považovaný za najhorší na svete. Filmár sa tak vracia k svojim komediálnym koreňom.

taika waititi aspoň jeden gól
Zdroj: themoviedb.org

Po 6 rokoch odlúčenie od Marvelu

Taika Waititi s Marvelom pracoval viac ako 6 rokov. V roku 2017 priniesol film Thor: Ragnarok, ktorý si diváci zamilovali. Odľahčenú atmosféru chcel priniesť aj do štvorky, tam sa však prestrelil. Divákov film rozdelil, pričom mu mnohí vytýkali, že sa nasilu snaží byť vtipným a až príliš sa chce opierať o komediálne prvky aj pri zobrazení vážnejších tém.

Počas rozhovoru sa ho spýtali, či sú pravdivé informácie, ktoré už niekoľko mesiacov kolujú internetom. Tie hovorili o tom, že nebude zahrnutý ako režisér ďalšej Marvelovky. Odpovedal takto:

„Neviem, či je to úplne presné. Nebudem vedieť, kedy sa začne na tom pracovať, pretože už nie som toho súčasťou. Sústredím sa teraz na iné filmy, pod ktoré som sa podpísal.“

Sústreďuje sa na svoje ostatné projekty

Otázka smerovala aj na Waititiho chystaný Star Wars projekt, pri ktorom sa striedali správy o tom, že sa ruší s tými, že je stále vo vývoji. Režisér povedal: „Stále sa to marinuje. Ale píšem to.

Okrem toho vieme, že pripravuje adaptáciu grafickej novely The Incal od Alejandra Jodorowskeho na veľké plátna a taktiež sci-fi Klara and the Sun od Kazuo Ishiguruho. Vyzerá to tak, že príbeh o robotickom dievčati Klare, ktorá bola stvorená, aby zahnala osamelosť a zlomené srdcia ľudí, bude režisérovým najbližším projektom, ktorý si pozrieme.

thor láska a hrom
Zdroj: themoviedb.org

Šancu na návrat by videl

Tieto projekty mu majú podľa jeho odhadu zabrať približne 6 až 7 rokov. Taika Waititi si myslí, že Thor 5 príde skôr ako skončí toto obdobie. Povedal však, že si užíval spoluprácu s Chrisom Hemsworthom, hercom v hlavnej roli a niekedy by sa k nej rád vrátil. To dokazovali aj jeho slová z júla minulého roka počas uvádzania Thora 4, že ak by mal spraviť ďalší film, tak jedine z týmto hercom.

Filmára sa spýtali aj to, či to cíti ako podraz od štúdia. Povedal, že výpoveď nedostal a dvere pre jeho prípadný návrat sú otvorené. Zo smiechom dodal, že sa „necíti ako podvedený. Sme v otvorenom vzťahu a som šťastný, že chcú vídať iných ľudí. Teší ma to a pokojne by som s nimi znova vliezol do postele.

Čo hovoríte na to, že Taika Waititi nebude režírovať film Thor 5? Potešila vás táto správa alebo ste mali radi jeho spôsob vedenia Marvel filmov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: insider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -