Dwayne Johnson oslovil štúdio ohľadom jedného zo svojich skorších filmov. Čaká nás ďalší Kráľ Škorpión?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Čaká nás ďalší Kráľ Škorpión?

Herec Dwayne Johnson oslovil štúdio Universal ohľadom jedného zo svojich najskorších filmov. Tým je Kráľ Škorpión, ktorý v podstate znamenal jeho prerod od hviezdy WWE k hereckej kariére. Postava sa prvýraz objavila vo filme Múmia sa vracia, následkom čoho dostal aj samostatný spin-off. Znamená to ale, že nás čaká ďalšie pokračovanie?

Tých bolo počas rokov niekoľko, pričom už veľmi nesúviseli s pôvodným filmom. Takéto neoficiálne pokračovania boli prijaté čoraz horšie a horšie, preto je prekvapením, že posledný z nich vznikol ešte v roku 2018 (s podtitulom Kniha duší). Musíme povedať, že aj keď na svoju dobu bol pôvodný film z roku 2002 celkom zaujímavo spracovaný (a našej generácii akosi prirástol k srdcu), tak nezostarol práve najlepšie. Už teraz sa smejeme na veľmi slabom CGI v pokračovaní Múmie.

mumia kral skorpion
Zdroj: pinterest.com

Herec má nabitý diár, rolu prenechá

Preto prišiel herec s trochu odlišným prístupom a originálnym nápadom. Spraví s Universalom akýsi reštart celej série ako to býva v dnešnej dobe celkom zvykom. Zasadená bude dokonca do súčasnosti a sľubujú nám, že bude zameraná viac na súčasného diváka. O to sa postará so svojim scenárom Jonathan Herman (Straight Outta Compton).

Viacerých však nepoteší správa, že Johnson si hlavnú úlohu nezopakuje. Jeho denník je totiž poriadne nabitý a vybookovaný až do roku 2022. Len nedávno dokončil natáčanie filmu Red Notice pre Netflix spolu s Gal Gadot a Ryanom Reynoldsom. Onedlho sa objaví aj po boku Emily Blunt vo filme Jungle Cruise. A samozrejme netreba zabúdať ani na jeho DC antagonistu, Black Adama.

black adam od dc
Zdroj: screenrant.com

Hovorí však, že by sa rád objavil aspoň v malej roli. Keď už nič iné, tak aspoň malé cameo. Film je totiž pre neho pomerne srdcovou záležitosťou. Vo vyhlásení, ktoré podal, uviedol nasledovné:

“Kráľ Škorpión bola moja prvá rola na striebornom plátne. Preto som poctený, že ho môžem nanovo predstaviť a priniesť túto mytológiu celej novej generácii. Nebyť Kráľa Škorpióna a šťastia, že som tú úlohu získal, tak by som nemal túto kariéru. A som nadšený, že Seven Bucks Productions vie vytvoriť tie isté možnosti pre ťažko pracujúcich hercov aj dnes. Verím, že Jonathan Herman tiež svojou ťažkou drinou prispeje k tomu, aby priniesol fantastický scenár pre publikum na celom svete.”

Seven Bucks Productions, ktorú spomína, je jeho produkčná spoločnosť, ktorá práve snímku zastreší. Zdieľa ju spolu s Danym a Hiramom Garciavcami, ktorí sa postarajú o produkciu. Z Universal Studios poslali Jaya Polidora a Tonyho Durceta, aby na projekt dohliadali. Režiséra stále hľadajú.

dwayne johnson kral skorpion
Zdroj: superherohype.com

Prvenstvo nielen pre Johnsona

Film o púštnom bojovníkovi bol dokonca prvým projektom aj pre producenta Danyho Garciu. Ten hovorí, že reboot by mal byť aj príjemnou pripomienkou pôvodného filmu. Takto akosi uzavrú pomyselný kruh, ktorým prechádzajú od roku 2002. Ale hovoria o tom, že pôjde o nové, moderné stvárnenie, ktoré bude zasadené do súčasného sveta a preto by si mohlo získať aj nových divákov.

Priviesť postavu do súčasnosti namiesto starovekého Egypta je pomerne odvážny krok. Avšak je pravda, že publikum chce vidieť niečo nové, nie opakovanie stále tej istej veci dookola. Takto si získajú nových divákov, ale je viac ako isté, že sa ku Kráľovi Škorpiónovi vrátia aj tí pôvodní.

Páči sa vám aj pôvodný Kráľ Škorpión s Dwaynom Johnsonom v hlavnej úlohe? Chystáte sa sledovať nové spracovanie, aj keď sa už v tejto roli nevráti a bude zasadené do súčasnosti? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -