Myslia to vážne? Kultová hra dostane vlastný film, fanúšikovia sa pripravujú na brutálne sklamanie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Špičková hra dostane vlastný film, z ktorého sa nik neteší

Veľmi žánrovo špecifická skupina hier známa aj ako Soul Games má jedného favorita, pri ktorom hráči už dlhé roky čakajú na pokračovanie. Teraz pre nich prichádza ďalšia rana. Skôr ako vytúžená dvojka totiž príde filmová adaptácia, o ktorú nikto neprosil. Comic Book priniesol informáciu od známeho informátora, ktorý prezradil, že sa chystá film podľa hry Bloodborne. Po odhalení mien tvorcov však nečakajú nič dobré nielen hráči, ale ani filmoví nadšenci.

Titul Bloodborne bol vydaný ešte počas roka 2015. Hráči sa v nej prevtelia do ikonickej postavy, známej iba ako Hunter. Vizuálne pôsobivý príbeh je zasadený do gotického fiktívneho mesta Yharnam, ktorého obyvatelia sa kvôli chorobe menia na strašné monštrá. Protagonista musí nájsť zdroj tejto nákazy, odhaliť tajomstvá mesta a prebojovávať sa haldami týchto stvorení.

Bloodborne Movie Reportedly in the Works at Sony
byu/MattGreg28 inbloodborne

Bloodborne 2 v nedohľadne, filmu by sme sa mali obávať

Dlhoroční priaznivci zrejme tak skoro nedostanú vytúžené pokračovanie Bloodborne 2, spoločnosť Sony Pictures sa však rozhodla, že prinesie úplne nové spracovanie. Odhalil to Daniel Richtman, známy informátor, ktorý sa len málokedy mýli. Informáciu najprv priniesol na svojom Patreone, neskôr ju ľudia zdieľali naprieč všetkými sociálnymi sieťami.

Okrem krátkeho popisu a potvrdenia, že má ísť o film a nie seriál, priniesol aj mená tvorcov. Scenár má napísať Darren Lemke a producentom bude Lorenzo Di Bonaventura. Zarytí filmoví fanúšikovia začali pri týchto menách neveriacky krútiť hlavami.

BLOODBORNE MOVIE

Myslí to Sony vážne? Bude mať čo žehliť…

Neoficiálny ohlásený producent filmu Bloodborne je síce v tomto biznise už od roku 2005, ale jeho snímky nezožali divácky úspech. Stojí napríklad za projektom G.I. Joe. Čo je však horšie, má sa sebou už dve nepodarené videoherné adaptácie – nechválne známy Doom aj podpriemerný Dead Rising.

Lemke ako scenárista taktiež neprináša veľa optimizmu a viery v projekt. Z jeho pera pochádzajú príbehy filmov ako sci-fi prepadák Gemini Man, triler The Parts You Lose či Shrek 4, ktorý na dlhý čas pochoval túto ikonickú sériu.

Samozrejme sa však necháme prekvapiť, ako spracovanie dopadne a či vôbec Sony informácie potvrdí. Ak sa film nepodarí, bol by najvyšší čas, aby bola hráčom PlayStation doručená očakávaná druhá časť alebo aspoň žiadaný remaster na novšiu verziu konzoly. Budeme však pevne dúfať, že filmový Bloodborne nebude totálnou katastrofou.

Myslíte si, že je film podľa hry Bloodborne dobrý nápad? Čo hovoríte na mená tvorcov, ktorí za ním stoja podľa informátora? Nadchlo by vás viac herné pokračovanie ako filmová adaptácia? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -