Kyslík sa stal najcennejšou komoditou na svete. Pri tomto katastrofickom filme budete lapať po dychu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na triler Breathe

Prichádza trailer na film Breathe, ktorý by mohol byť najviac intenzívnym postapokalyptickým trilerom za dlhý čas. Pozerá sa totiž na svet, v ktorom sú zásoby dýchateľného vzduchu kriticky nízke. Stalo sa tak po katastrofe na Zemi. Každý, kto prežil musí bojovať o samotný kyslík, a to za akúkoľvek cenu. Poriadne sa to ukáže v príchode cudzincov pod vedením Milly Jovovich.

Príbeh sleduje Mayu (Jennifer Hudson), ktorá žije so svojou rodinou v podzemnom bunkri. Jej manžel Darius (raper Common) je geniálnym vynálezcom, ktorý dokázal vyrobiť generátor kyslíka. Musí sa vydať na pevninu a necháva Mayu s ich dcérou Zorou (Quvenzhané Wallis) v bezpečí bunkra.

Kyslík chcú získať za každú cenu

Jeho dlhá neprítomnosť zvyšuje obavy a matka s dcérou sa vydávajú na povrch iba v najnutnejších prípadoch. Vonku dokážu fungovať so špeciálnymi oblekmi umožňujúcim dýchanie, ktoré zostrojil Darius. Jedného dňa však prichádzajú dvaja cudzinci, ktorí majú rovnaké masky. Jediné vysvetlenie by bolo, že poznajú Mayinho muža.

Zámer replikovať a predstaviť generátor dýchateľného vzduchu zvyšku ľudstva sa však môže ukazovať len ako zámienka. Chcú sa ho zmocniť pre seba a spravia čokoľvek, aby sa k nemu dostali. Snaha o prežitie v pustatine sa zmení na ďalší boj o život, pri ktorom stále zostáva množstvo nezodpovedaných otázok.

triler breathe milla jovovich
Zdroj: tmdb.org

Režisér na vzostupe dvíha varovný prst

Vyzerá to, že snímka ponúkne skvelú rovnováhu medzi intenzívnym trilerom a nespútanou akciou. So svojimi jasnými tónmi ešte viac podčiarkuje apokalyptický svet. Zároveň tak slúži ako výstraha, aby sme si dali na náš svet pozor a nesmerovali k takejto budúcnosti. To prezradil režisér Stefon Bristol, ktorý si pred niekoľkými rokmi odniesol ocenenie za najlepší nezávislý film za jeho projekt See You Yesterday.

Odvtedy prešiel dlhým kariérnym postupom pod dohľadom Spike Leeho (Malcolm X či BlacKkKlansman). Do svojho najnovšieho filmu pridáva aj pôsobivé herecké obsadenie, okrem spomenutých si tu zahrajú aj Sam Wortinghton či Raúl Castillo. Snímka má naplánovanú premiéru na 26. apríla.

Ako sa vám pozdáva trailer na film Breathe? Pôsobí na vás hrozba nedostatku kyslíka až veľmi reálne? Čo hovoríte na dej prežitia nielen tvrdých podmienok alebo aj tvrdých útočníkov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -