Budete si želať, aby ste ho nikdy nevideli. Netflix seriál odhalí desivú budúcnosť sveta

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Dystopický Netflix seriál dostane 7. sériu

Antologická, pôvodné britská séria podnecuje v ľuďoch ich zakorenené strachy už od roku 2011. V roku 2016 sa jej ujal Netflix, ktorý teraz potvrdil, že ju budeme môcť sledovať aj naďalej. Black Mirror bol obnovený pre sériu 7. Potvrdili nielen počet epizód, ale aj to, že sa vrátime do deja predchádzajúcej časti.

Šiesta séria, ktorá prišla na službu minulý rok, priniesla silné zoskupenie epizód. Jedna bola satirou práve na budúcnosť streamovania, ktorá podnietila používateľov uvažovať, či sa niečo podobné nemôže stať aj im. Dostali sme triler s paparazzi či horor vo vesmíre, znovu originálne spracovaný námet, ktorý sme v seriáli už predtým videli.

Nadviaže na príbeh zo 4. série

Preskúmavaním vesmíru bola inšpirovaná aj Black Mirror epizóda USS Callister, ktorú sme mohli vidieť v štvrtej sérii. V nej si zahral Jesse Plemons ako Robert Daly, geniálny programátor, ktorý má však jeden problém. O jeho videohru je nízky záujem, preto sa rozhodne, že v rámci nej vytvorí simulovanú realitu.

On sám sa v nej stal kapitánom lode podobnej lodiam zo Star Treku. Namiesto posúvania hraníc univerza sme však samozrejme dostali v Black Mirror poriadne hrozivý zvrat. Tentokrát Netflix uvádza, že Daly síce môže byť mŕtvy, avšak pre zvyšok posádky USS Callister problémy ešte len začínajú

black mirror uss callister jesse plemons
Zdroj: Netflix

Hrozba AI aj Mety

Znamená to, že siedma séria nadviaže aj na tento predchádzajúci príbeh. Okrem neho dostaneme 5 epizód, celkovo nás tak čaká 6 častí. Hlavným tvorcom opäť bude Charlie Brooker, ktorý si síce zvyšok dejov drží v tajnosti, dáva nám však náznaky toho, čo by sme mohli očakávať.

Ešte počas minuloročných štrajkov sa tvorca vyjadril, že seriál sa bude opäť venovať hrôze umelej inteligencie. Okrem AI sa chce Brooker sústrediť aj na virtuálny svet podobný Metaverse od spoločnosti Meta. Uvidíme, kam nás ním privedie, nebude to však tak skoro. Siedmu sériu Black Mirror si totiž pozrieme až v roku 2025.

Ste radi, že bola pre Black Mirror oznámená aj 7. séria? Sklamalo vás, že si novú šesticu epizód pozrieme až na budúci rok? Čo hovoríte na pokračovanie jednej z predošlých epizód? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -