Chystá sa reboot slávneho seriálu Babylon 5. Čo si o ňom myslia fanúšikovia?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Reboot seriálu Babylon 5

Reboot slávneho sci-fi seriálu Babylon 5 je reálny, avšak fanúšikovia sa ho tak skoro nedočkajú. Jeho produkcia mala od stanice CW začať na jeseň tohto roka, ale presunuli ju až o celý rok. Viacerí kvôli tomu začínajú pochybovať, či nová verzia seriálu vôbec vznikne.

Pôvodná legenda bola vysielaná v piatich sériách medzi rokmi 1994 až 1998. Stála za ňou spoločnosť Warner Bros. a vlastná produkčná spoločnosť tvorcu – J. Michaela Straczynskiho. Každá séria dostala vlastný, samostatný príbeh. Všetky sa ale zameriavali na vojenské a diplomatické jednotky na vesmírnej stanici Babylon 5. Bola vybudovaná na neutrálnom území ako dôsledok niekoľkých medziplanetárnych vojen.

babylon 5
Zdroj: theguardian.com

Veľký úspech a viacero spin-offov

Seriál mal naozaj úspech a do dnešného dňa má mnoho priaznivcov. Vzniklo z neho aj niekoľko spin-offov, napríklad seriál Crusade, ktorý mal 13 epizód. Rovnako okolo neho vznikali aj filmy, ale napríklad aj komiksy, ktoré vydávalo DC. Avšak existovali tiež projekty, ktoré sa chystali, avšak nikdy nevznikli – najznámejším príkladom je film The Memory of Shadowsktorý mal ísť ako prvý do kín.

Reboot majú priniesť rovnakí tvorcovia ako originál. Má ísť o úplne nový príbeh, ktorý sa vraj prestavia od základov. Zostane iba Babylon 5 – päť míľ dlhá vesmírna stanica na neutrálnom území. Na ňu prichádza nová osoba, člen Pozemských jednotiek so záhadnou minulosťou – John Sheridan.

babylon 5
Zdroj: variety.com

Tvorca upokojil fanúšikov

Nakoľko mala začať tvorba pôvodne teraz vo februári, následne sa posunula na jeseň a potom na jeseň 2023, fanúšikovia začali byť nepokojní. Vyjadrujú svoje obavy, či naozaj spoločnosť CW projekt prinesie. Straczynski ale chcel zabrániť pesimizmu a na svojom Patreone informoval, že seriál sa rozhodne neruší. Potvrdil to aj riaditeľ stanice, Mark Pedowitz. V správe sa okrem iného písalo aj toto:

„Včera bol Babylon 5 naplánovaný na aktívnu produkciu od CW a Warner Bros. na jeseň 2022. Dnes je táto aktívna produkcia naplánovaná na jeseň 2023. To je jediný rozdiel. Bolo by skvelé, ak by sme mali zelenú už dneska? Jasné. Samozrejme. Ale vyzerá to tak, že si budeme musieť počkať ešte trochu dlhšie. Ale to na čom záleží je, že projekt je stále nažive.“

Projekt žije, ale nie všetci to vítajú

Tvorca teda ubezpečil všetkých, že reboot seriálu Babylon 5 sa koná. V správe skôr písal aj o jeho vzťahu k Pedowiztovi, ktorý je vraj obrovským fanúšikom pôvodnej série. Hneď ako uvidel scenár k pilotnej časti, tak ho označil za „sakramentsky dobrý scenár“ a ihneď povedal, že tento diel sa môže realizovať. Pilot a zostatok seriálu však posúvajú k produkcii na budúci rok.

Fanúšikovia na sociálnych sieťach vyjadrovali svoj názor ohľadom reštartu. Niektorí tvrdili, že je to dielo, ktoré si ho zaslúži (hlavne s dnešnými rozpočtami). Originál mal výborne herecké výkony a aj skvelých hostí, ale práve tento aspekt mu trochu chýbal. Potom tam boli takí, ktorí dúfali, že tieto správy nedopadnú dobre a projekt „neožije“. Nuž, zrejme bude treba počkať ešte vyše rok a pol, aby sme mohli čokoľvek hodnotiť.

Ste fanúšikmi tejto sci-fi legendy? Čo si myslíte vy o tom, že sa chystá reboot Babylon 5? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -