Prichádza pútavý trailer na sci-fi seriál The Man Who Fell to Earth

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Man Who Fell to Earth

Stanica Showtime priniesla trailer na ich chystaný seriál The Man Who Fell to Earth. Sci-fi dráma vychádza z uznávanej knižnej predlohy od Waltera Tevisa. Tá už bola raz zadaptovaná do filmu s rovnakým názvom v roku 1976. Hlavnú rolu si tu zahral David Bowie.

Hral humanoidného mimozemšťana, ktorý prišiel na Zem, aby získal vodu pre svoju zomierajúcu planétu. Kvôli zlyhaniu rakety sa však nemôže navrátiť a skúša rôzne spôsoby ako to dosiahnuť. Ale keď stretne ženu, do ktorej sa zamiluje, tak sa rozhodne na našej planéte zostať. Vystupuje pod menom Thomas Newton.

david bowie the man who fell
Zdroj: tvline.com

Pôjde o pokračovanie, nie reštart

Seriál ale nebude fungovať ako reštart filmu, ale na neho nadviaže. Preto tu uvidíme aj rovnakú postavu, teraz si však Newtona zahral Bill Nighy (Láska nebeská, Underworld). V centre deja je ale nová mimozemská bytosť, avšak z rovnakej planéty, z akej pochádza Bowieho postava. Jeho stvárni Chiwetel Ejiofor (12 rokov otrokom či The Old Guard).

Prichádza na Zem s dvomi cieľmi. Tiež chce zachrániť svoju planétu, ale navyše nás prišiel varovať. Svojím správaním smerujeme práve k rovnakej skaze ako jeho svet. Stretne sa s brilantnou vedkyňou Justin Fall, ktorú si tu zahrá Naomie Harris (Moonlight alebo Nie je čas zomrieť).

the men who fell to earth
Zdroj: world.bemoo.xyz

V hre je osud dvoch planét

Vedkyňa sa dostáva do situácie, kedy musí zachrániť hneď dva svety. Musí dať pozor, aby sa mohol Faraday (meno, ktoré má novoprišlý mimozemšťan) vrátiť k svojej rodine. Pritom ale musí čeliť vlastným démonom a minulosti. Navyše, Newton možno prišiel zo samoty a 40 rokov pri ľuďoch o časť svojho zdravého rozumu. Sú jeho úmysly  čisté?

Okrem spomenutých si sci-fi seriáli zahrajú aj Jimmi Simpson, Rob Delaney a Sonya Cassidy. Tvorcami sú Alex Kurtzman, Jenny Lumet a John Hlavin. Prvý zmienený sa vyjadril, že bolo neskutočne náročnou prácou, aby ukázali osamelosť postavy, ktorá ho dokáže postupne ničiť.

Viac akcie, stále však nechýba dráma

Trailer ukazuje, že seriál The Man Who Fell to Earth bude oproti filmovej (aj knižnej) predlohe viac akčný a nabitý efektmi. Avšak slová od tvorcov a dej nás utvrdzujú v tom, že nebude chýbať ani skvelé vykreslenie pocitov a tak si zachová svoju dramatickú rovinu. Dúfame, že sa dočkáme aj filozofických odbočiek, pre ktoré je film tak významným. O výsledku sa budeme môcť presvedčiť od 22. apríla 2022, kedy vyjde prvá časť.

Poznáte pôvodný film z roku 1976? Čo si myslíte podľa ukážky o chystanom seriáli? Zaujal vás námet? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -