Režisér Parazita a Robert Pattinson spájajú sily. V sci-fi príbehu sa vydáme do ľadovej ríše Niflheim

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Bong Joon Ho a Robert Pattinson spájajú sily

Robert Pattinson už dávno nie je upírom zo ságy Twilight. O svojich hereckých kvalitách nás utvrdil v artovejších snímkach ako Good Time, High Life či Maják. S obsadením do sci-fi veľkofilmu Tenet sa opäť rozbehla jeho hollywoodska kariéra. Preto ho už začiatkom marca uvidíme v kostýme temného rytiera vo filme The Batman. Teraz sa Robert Pattinson spája s režisérom Parazita Bong Joon Ho, aby priniesli filmovú adaptáciu sci-fi novely Mickey7.

Bong Joon Ho získal v roku 2020 za Parazita hneď štyri Ceny Akadémie vrátane najlepšieho filmu, najlepšej réžie i najlepšieho pôvodného scenáru. Stal sa historicky prvým neanglicky hovoriacim filmom s výhrou v hlavnej kategórii. Teraz režisér mieri na širšie publikum, pre štúdio Warner Bros. napíše aj zrežíruje zatiaľ nepomenovaný film podľa očakávanej knihy. Mickey7 od autora Edwarda Ashtona dorazí vo februári tohto roka, takže práce na filme môžu pomaly odštartovať.

Bong Joon Ho a Robert Pattinson
Zdroj: thefilmstage.com

Pripravovaná novela Mickey7

Mickey7 je „jednorazový“ zamestnanec na ľudskej expedícii za kolonizáciou ľadovej ríše Niflheim. Vždy, keď je misia príliš nebezpečná ― alebo dokonca samovražedná ― sa posádka obráti na Mickeyho. Keď jedna z jeho iterácií zomrie, nové telo je regenerované s väčšinou jeho spomienok nedotknutých. Po šiestich cykloch Mickey7 pochopí podmienky svojej dohody… a prečo to bola jediná neobsadená koloniálna pozícia, keď ju zobral.

Na celkom rutinnej prieskumnej misii Mickey7 zmizne a je považovaný za mŕtveho. V čase, keď sa vracia na základňu kolónie, prekvapivo za pomoci miestnych obyvateľov, je osud Mickeyho7 spečatený. Je tu nový klon, Mickey8, ktorý sa hlási k povinnostiam jednorazového zamestnanca. Myšlienka duplicitných zamestnancov je všeobecne nenávidená a ak ho chytia, pravdepodobne bude hodený do recyklátora na bielkoviny.

Mickey7 musí udržať svojho dvojníka v tajnosti pred zvyškom kolónie. Medzitým sa život na Niflheime zhoršuje. Atmosféra nevyhovuje ľudskému životu, potravín je nedostatok a terraformácia prebieha zle. Domorodé druhy sú čoraz zvedavejšie na svojich nových susedov a tejto zvedavosti sa veliteľ Marshall veľmi bojí. Prežitie oboch životných foriem nakoniec závisí od Mickeyho7. Teda iba v tom prípade, že sa mu podarí nadobro nezomrieť.

Mickey7
Zdroj: twinfinite.net

Hlavnú úlohu chcel získať každý

Novelu označujú za mix medzi Marťanom od Andyho Weira a Dark Matter od Blakea Croucha. Zdroje zároveň tvrdia, že vzhľadom na jeho prechádzajúce adaptácie sa Bong Joon Ho môže vo svojom filme značne odkloniť od zdrojového materiálu. Aj keď vyššie rozpísaná príbehová synopsa znie viac ako zaujímavo na sci-fi veľkofilm. Režisér dostal rukopis pripravovanej knihy koncom minulého roka a okamžite v ňom vzbudil záujem.

Pred zimnými prázdninami sa mal stretnúť s niektorými z najväčších hereckých mien Hollywoodu, získať úlohu sa údajne snažili všetky Á-čkové celebrity okolo tridsiatky rokov. Bonga a ľudí zo štúdia po stretnutí najviac zaujal Pattinson, ktorý má byť pre úlohu perfektný. Ponuku tak dostal krátko pred novým rokom a môžeme len hádať, že sa jedná o úlohu siedmeho Mickeyho. Pre Bonga pôjde o druhú spoluprácu s Warnerom v posledných mesiacoch, keďže sa ako producent upísal pre limitovanú sériu založenú na Parazitovi pre HBO. Produkovať bude tiež Adam McKay (Don’t Look Up).

Tešíte sa na spoluprácu Bong Joon Ho ― Robert Pattinson? Za nás znie príbeh Mickeyho7 skvelo a nevieme sa dočkať!

Zdroj: deadline.com, amazon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -