Trailer: Milovaná kriminálka od HBO je späť. Vrátil sa dôvod, prečo sme sa do seriálu zamilovali

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na True Detective: Night Country

Milovaná detektívna antológia z dielne HBO sa onedlho vráti aj so svojou štvrtou sériou. Trailer na True Detective: Night Country nám pripomína mysteriózne prvky, vďaka ktorým sme seriál od začiatku hltali. Hviezdne obsadenie nebude chýbať ani tento raz, do hlavnej úlohy sa postavila oscarová Jodie Foster.

Dej nás privádza na mrazivú Aljašku, do fiktívneho mestečka Ennis. Nachádza sa tu výskumná stanica, ktorej 8 členov nájdu mŕtvych v ľade. Spôsob ich úmrtí pripomína starší prípad, a preto tento raz musia spojiť sily niekdajšie spolupracovníčky – Liz Danvers (Jodie Foster) a Evangeline Navarro (Kali Reis).

Mimoriadne mrazivý prípad pre dvojicu detektívok

Séria bude ešte omnoho pochmúrnejšia, pretože sa odohráva počas dlhej polárnej noci, a tak na nás bude číhať všadeprítomná tma. Temnote však musia čeliť aj ústredné postavy. Začne sa im totiž pripomínať ich minulosť. Niečo zákerné sa však zakráda po celom meste. Do hláv čoraz viacerých obyvateľov sa dostávajú hlasy, ktoré im kážu robiť nepekné veci.

Mrazivé výjavy ešte viac umocnia zjavenia tiel obetí a našepkávajúci duchovia. So skvele vybudovanou atmosférou je poznať, že režisérkou tejto série bola Issa Lopéz, ktorá sa zameriava na horory. Sama povedala, že jej bolo extrémne ľúto, že sa nadprirodzené elementy po úvode seriálu vytratili a je rada, že ich mohla vrátiť späť do deja.

true detective night country
Zdroj: themoviedb.org

Nočná krajina s vracajúcimi sa mysterióznymi prvkami

Okrem spomenutej dvojice herečiek v seriáli uvidíme Fionu Shaw, ktorú môžete poznať ako tetu Petuniu zo série Harry Potter. Ukáže sa aj Christopher Eccleston známy z Doctora Who či John Hawkes, ktorý nás už desil v mysterióznym trileri Zmrznutá kosť.

Nočná krajina bude čakať na dvojicu ústredných hrdiniek, ktoré musia rozlúsknúť zapeklitý temný prípad. Jednoznačne pôjde o povinnú jazdu pre všetkých milovníkov krimináliek a detektívok, ktorí ich majú radi okorenené mysterióznymi prvkami. Sledovať ju budeme môcť na HBO Max od 14. januára 2024.

Ako sa vám páčil trailer na novú sériu True Detective s podtitulom Night Country? Vítate návrat nadprirodzených prvkov do tohto kriminálneho seriálu? Pozriete sa na mrazivú Aljašku? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: polygon.com; HBO Max

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -