Obľúbená služba vybalila fantastickú ponuku filmov a seriálov. V decembri 2023 sa neodlepíte od obrazovky

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Služba a TV stanica HBO vybalila štedrú ponuku titulov pre december

Tento mesiac nebude núdza o poriadnu nádielku špičkových filmov a seriálov. V prípade jednej služby je ponuka naozaj štedrá. Diváci TV staníc HBO a predplatitelia online streamovacej služby HBO Max sa môžu tešiť napríklad na kompletný Harry Potter maratón, nové Marvelovky aj kvalitné seriály. Nižšie nájdete výber niektorých filmov a seriálov, ktoré si diváci budú môcť pozrieť počas decembra.

12. Spider-Man: Cez paralelné svety (Spider-Man: Across The Spider-Verse)

„Každý mi hovorí, kam by sa mal môj príbeh uberať. Ale ja mám vlastnú hlavu,“ hovorí Spider-Man, ktorý je tentoraz Miles Morales, sympatický stredoškolák tmavej pleti z Brooklynu. Opäť sa stretáva s Gwen Stacyovou, s ktorou sa vydáva na zbesilú jazdu multiverze. Tam sa stretáva s novou skupinou Spider-hrdinov, ktorí bránia samotnú podstatu paralelných svetov. Potom však medzi pavúčími hrdinami vypukne spor o to, ako sa vysporiadať s novým nebezpečenstvom.

Miles zistí, že bude musieť prehodnotiť, čo pre neho znamená byť hrdinom, aby zachránil svojich najbližších… Pozor, tento animák má od používateľov Česko-slovenskej filmovej databázy veľmi vysoké hodnotenie: 89 %.

11. Všetky staré nože (All The Old Knives)

Dvaja agenti CIA a bývalí milenci (Chris Pine a Thandiwe Newtonová) sa po rokoch opäť stretnú a prekročia hranice medzi povolaním a vášňou… Skvele obsadený film
o globálnej špionáži, morálnej dileme a smrteľnej zrade vznikol podľa rovnomenného svetového bestselleru amerického spisovateľa Olena Steinhauera.

10. Nádejná mladá žena (Promising Young Woman)

Vynikajúci film vtedy len tridsaťpäťročnej britskej režisérky, scenáristky a herečky Emerald Fennell premenil päť nominácií na Oscara a jednu za scenár (pre Emerald, ktorú čoskoro uvidíme ako Midge v tohtoročnom megahite Barbie). Cassandra (Carey Mulligan) hrá zvláštnu hru. Chodí do barov, predstiera ťažké pitie, necháva sa baliť chlapmi, ktorí ju považujú za ľahkú korisť, a keď príde na „najlepšie“, nemilosrdne na nich útočí.

Útoky bývajú skôr psychologické, ale aj tak poznačia jej obete veľmi bolestivým spôsobom. A prečo to bývalá perspektívna zdravotná sestra robí? Pretože na vysokej škole stretla chlapca, ktorý jej spôsobil takú traumu, že na všetko rezignovala, nechala školu, vrátila sa k rodičom, začala pracovať ako čašníčka v kaviarni a jediné, čo ju baví, sú spomínané nočné poľovačky. Pri poslednej z nich vám zostanú ústa otvorené.

9. Spider-Man: Paralelné svety (Spider-Man: Into The Spider-Verse)

Miles Morales je dospievajúci chlapec z New Yorku, ktorý má problémy so školou a kamarátmi a stane sa Spider-Manom. Po otvorení brány do iných paralelných svetov si uvedomí, že nie je jediným pavúčím superhrdinom na svete. Phil Lord a Chris Miller, tvorcovia filmových hitov Lego príbeh a 21 Jump Street, spojili svoj talent, aby divákom predstavili neprebádaný svet Spider-Mana v prevratnom a jedinečnom vizuálnom štýle.

8. Krúdovci: Nový vek (The Croods: A New Age)

Veľmi milý a veľmi vtipný animák z doby kamennej – o sile spolupatričnosti, dôležitosti chichotavého dievčenského priateľstva a potrebe pokroku, aj keď sa niekedy skončí zábavou… To, že sú Krúdovci trochu zaostalí, má nepochybne na svedomí tatko Grug.

Drží sa hesla „Všade dobre, v jaskyni najlepšie“ a brzdí ich osobnostný rozvoj. Keď konečne prekonali svoj strach a Grugov odpor, Krúdovci zistili, že svet môže byť nádherným miestom na život, ak máte šťastie a narazíte na úrodný a bezpečný kúsok zeme. Po mnohých prešliapaných kilometroch a mnohých príjemných i nepríjemných zážitkoch Krúdovci takéto miesto našli. Malo len jednu nevýhodu. Žila tam iná rodina. Článok poračuje na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -