Kedy sa začne nakrúcať seriál Green Lantern Corps a čo o ňom zatiaľ vieme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Green Lantern Corps

DC sa vo svojom rozšírenom filmovom vesmíre venuje viacerým postavám, ale jeden dôležitý člen Justice League stále akosi zaostáva. Film z roku 2011 sa samozrejme nedá ani počítať a okrem neho sme dostali len malé cameo v zostrihu tímovky od Zacka Snydera. To sa má však zmeniť a HBO Max prinesie seriál Green Lantern Corps.

Jeho oznámenie a oficiálne potvrdenie sme dostali už pred vyše rokom a informácie o ňom sa len veľmi zriedkavo a v malých dávkach objavia. Vieme, že na režisérsku stoličku si sadne Lee Tolang Krieger, aspoň na prvú epizódu. Hlavnú úlohu si zahrá Finn Wittrock.

Finn Wittrock Green Lantern
Finn Wittrock ako Guy Gardner; Zdroj: thedirect.com

V centre diania Guy Gardner

Bude stvárňovať nositeľa prsteňa s menom Guy Gardner. Už v roku 1968 nahradil pôvodného držiteľa tejto sily na Zemi, Hala Jordana. Počas dekád prešiel mnohými prerábkami, pričom jeho najtypickejšie stvárnenie je akási paródia stereotypických „mačovských“ hrdinov. Avšak v každom prípade je neoddeliteľnou súčasťou Lantern Corps, teda akejsi vesmírnej polície v rámci DC univerza.

Očakáva sa, že preto dostaneme aj nového herca a nové stvárnenie postavy menom Thaal Sinestro. Ide o člena Corps, ktorý bol ale prepustený za to, že nečestne zneužil svoje sily. Pôsobí preto ako záporná postava a súper Lanternov. Podľa zatiaľ nepotvrdených dohadov by si ho mal zahrať Tobias Menzies, ktorý je známy z Hry o tróny.

tobias menzies sinestro
Zdroj: murphymultiverse.com

Začiatok nakrúcania priblížili

Seriál by však mal obsahovať aj viacero držiteľov moci z našej planéty. Medzi voľby by sa núkali aj Simon Baz alebo ženská nositeľka – Jessica Cruz. K písaniu scenára sa pridal aj Marc Guggenheim, ktorý mal za sebou niektoré epizódy Arrowa. Tu by sme sa mali vraj dočkať 10 epizód, každú s dĺžkou hodiny.

Avšak posledné odstavce sú informácie, ktoré ešte oficiálne nepotvrdilo štúdio Warner Bros. To nám ale na druhej strane momentálne poskytlo aspoň približný dátum, kedy má začať nakrúcanie. Podľa tejto informácie začne seriál Green Lantern Corps svoju produkciu počas neskoršieho dátumu tento rok v Los Angeles, v Kalifornii.

lantern corps
Zdroj: cinemablend.com

Obsadzujú dodatočné role

Podľa informácie momentálne vedúce osobnosti seriálu pracujú na tom, aby obsadili „dodatočné role“. Takže sme naozaj zvedaví, koľkých členov a s koľkými známymi tvárami uvidíme. Ak teda začne nakrúcanie až ku koncu tohto roka, samotného seriálu sa dočkáme na streamovacej službe až koncom roka 2023 alebo začiatkom 2024. Avšak znamená to, že odteraz budú informácie len pribúdať.

Ste zvedaví na tento seriál, v ktorom uvidíme hneď niekoľko Lanternov? Akých ďalších predstaviteľov by sme mohli podľa vás spoznať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -