Brutálne vraždy vo Vysokých Tatrách opantali Slovákov. Mrazivý seriál Netflixu je u nás hit

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Netflixu kraľuje seriál z Vysokých Tatier

Aktuálne v našich končinách ovládol Netflix seriál Forst. Ten znovu dokazuje, že ľudia nestrácajú záujem o pútavé kriminálky, ktorých streamovacia služba priniesla celé desiatky. Tento má však pre našincov osobitnejší nádych – pozerá sa na sériu brutálnych vrážd, ktoré sa odohrávajú v Tatrách.

Seriál pochádza z Poľska. Z tejto krajiny priniesla služba už takmer 30 projektov. Minulý mesiac dostala Slovákov satirická historická komédia 1670, teraz je čas na nového kráľa rebríčka. Šesťdielna kriminálka vychádza z rovnomennej knižnej predlohy, ktorej autorom je Remigius Mróz.

Nekonvenčný detektív vyšetruje v Tatrách

Príbeh hovorí o svojskom detektívovi Forstovi, ktorý pracuje nekonvenčnými metódami. Za to bol suspendovaný a nenastúpil by znovu do služby ak by neprišlo k strašným zločinom v Tatrách. Čím viac sa do prípadu dostáva, tým viac si uvedomuje, že tieto činy presahujú bežné chápanie a ide o značne väčšiu záhadu. Režisérom je Daniel Jaroszek, ktorý divákov v minulosti upútal pôsobivou drámou Johnny.

Seriál to trochu prestrelil a diváci mu udeľujú priemerné hodnotenia. Na portáli ČSFd má aktuálne 57 %. Ľudia v komentároch vyjadrujú svoje sklamanie, keď ich zozačiatku privítal pútavý a zaujímavý príbeh, ktorý sa však po polovici seriálu značne začal kaziť. Psychologický triler sa postupom epizód mení na poriadnu dávku klišé a nelogických rozhodnutí. To však nezabraňuje narastajúcej popularite.

forst plagát
Zdroj: Netflix

Mohol by konkurovať aj veľkým európskym produkciám

Na druhej strane však diváci vyzvihujú remeselnosť tohto počinu. Tmavý modrý filter na kamere a depresívna hudba vraj skvele dokresľujú atmosféru, ktorá sa vám dokáže dostať pod kožu. Týmto by sa mohol údajne rovnať akejkoľvek európskej, ak nie aj svetovej produkcii.

Zrejme aj to budú dôvody, prečo si získal veľkú obľubu. Poľský seriál pribudol na Netflixe 11. januára a trvalo mu iba dva dni, kým sa dostal na druhé miesto v rebríčku najsledovanejších projektov na Slovensku a v Českej Republike. V nedeľu 14. januára sa mu podarilo prebojovať na prvé miesto. Naši diváci majú očividne záujem o záhadnú kriminálku, ktorá sa odohráva v známom prostredí.

Pozreli ste si seriál Forst aj vy, alebo sa na neho ešte len chystáte? Ste zvedaví na poľskú kriminálku odohrávajúcu sa v Tatrách? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: Netflix; FlixPatrol.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -