Pokračovanie Money Heist je na stole, všetko záleží od jednej veci

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Aká budúcnosť čaká na Money Heist?

Seriálový fenomén Money Heist sa koncom minulého roka dočkal na Netflixe spin-offu v podobe novinky Berlin. Reakcie na nový príbeh milovanej postavy sa síce rôznili, seriál ale vyvolal poriadny ošiaľ a Berlin sa krátko po premiére spoľahlivo usadil na čele globálneho rebríčka sledovanosti. Na mieste je preto otázka, či sa ešte v budúcnosti do sveta Money Heist pozrieme.

O budúcnosti série naznačil viac jej tvorca Alex Pina, ktorý momentálne pozorne sleduje divácky úspech Berlina. Spin-off sa zameral na minulosť diváckeho favorita a opäť si ho zahral Pedro Alonso. Na novinku boli zrejme diváci náramne zvedaví, pretože za jediný týždeň si vyslúžila 146,4 milióna pozretých hodín, čo celkovo znamená 22,3 miliónov zhliadnutí.

netflix serial money heist berlin
Zdroj: Netflix / TMDB

Mnoho pozretí, návrat k originálu

Prequel bol pôvodne zamýšľaný ako samostatne stojaca miniséria, jej vysoká sledovanosť však môže zaručiť, že sa nakoniec dočkáme aj druhej série. S týmto scenárom museli počítať aj autori, keďže si nechali pootvorené dvierka pre možné pokračovanie.

Úspech Berlina však Netflixu priniesol aj ďalšiu vec – ľudia začali vracať aj k pôvodnému seriálu. Podľa dát z FlixPatrol sa dostal vo viacerých krajinách opätovne do rebríčka desiatich najsledovanejších seriálov. Money Heist už bolo veľkým úspechom pri svojom pôvodnom vysielaní v piatich sériách. Dokonca po celom svete vznikali aj samostatné verzie, nesmela chýbať juhokórejská či tá z Bollywoodu.

Autor Alex Pina viedol po odvysielaní spin-offu niekoľko rozhovorov, vrátane toho pre TBI Magazine. Hovorili tam o budúcnosti značky a naznačil tiež, či dostaneme aj viac sérií pôvodného seriálu. Povedal, že Money Heist ukončili v čase najvyššej slávy, avšak možnosť pokračovania nevylučuje.

Money Heist
Zdroj: Netflix

Šiesta a siedma séria závisia na jednom faktore

Podľa Pinu sú vždy pokračovania podnietené tým aké bude prijatie u divákov. Úspech Berlina by preto mohol viesť k dodatočným sériám hlavného seriálu Money Heist.

„Prestali sme točiť Money Heist po piatej sérii, keď bol seriál na vrchole. V tom čase sme sa rozhodli nerobiť ďalšiu časť, novú lúpež a to bol dôvod prečo sme to rozhodnutie spravili. Piata séria však mala najvyššie hodnotenia zo všetkých, bolo by ľahké spraviť aj šiestu a siedmu, ale v tom bode sme sa rozhodli, že značku zastavíme a prinesieme spin-off. Teraz je však vhodný čas zisťovať, či to diváci stále chcú a od toho bude vo veľkom záležať aj budúcnosť série.“

Mohol by pokračovať aj Berlin?

Podľa Pinových slov to vyzerá, že by sme mohli dostať viac sérií Money Heist. Dejovo je vždy priestor na novú lúpež pre známu skupinu. Práve postavy, ktoré si ľudia zamilovali boli veľkou časťou úspechu. Nemusel by teda byť vylúčený ani ďalší samostatný projekt jednej z nich. A ak by ste už teraz mali deficit Pinovej tvorby, aktuálne ukončuje svoj kvalitný akčný seriál, Sky Rojo.

Myslíte si, že dostaneme ďalšie série Money Heist? Prijali by ste ich alebo sa podľa vás seriál skončil v najlepšom? A čo hovoríte na Berlin? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: whats-on-netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Ja patrim skor ku kritikom serialu Berlin. Bolo to natocene tak nejak na silu. Posobilo to uz ako romanticka komedia a podstata zlocinu a jej zapletka isli bokom. Sledovanost to ma preto taku velku, lebo kazdy ocakaval nieco velke ako bol Money Heist a nieje to len moj nazor.
    Napriek tomu za natocenie dalsej kvalitnej serie urcite som, aj ked neviem ako by posobila nahrada za oblubene mrtve postavy.

  2. Nie. Pôvodný Money Heist bol dobrý, ba až vynikajúci kým sa doňho nezačal prehnane montovať Netflix. Posledná séria bola už len lacná a akčná blbosť bez prekvapivých zvratov typických pre prvé 4 série. Navyše polovica postáv je mŕtva a bez nich by to už nebolo ono.

  3. Samozrejme👍👍👍🙏🙏🙏🙏
    Jeden z najlepsich,(ak nie najlepsi🥰)serial,aky som kedy videla…a to mam uz nieco napozerane…serialova maniacka😁
    Takze za mna,urcite aaaano👍🙏🙏

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -