Z Hry o tróny odchádza dôležitá osobnosť. Čo to znamená pre druhú sériu Rodu draka?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Rod draka stráca dôležitú osobnosť

Stačila jediná epizóda prequelu k Hre o tróny a už bola potvrdená druhá séria. Čísla sledovanosti nového príbehu z radov Targaryenov sú skutočné vysoké, premiéru si pozrelo 25,1 milióna divákov. Kým je hra rozohraná, môže tu byť aj jedna menej príjemná správa – seriál Rod draka stráca dôležitú osobnosť.

Je ňou jedna z vedúcich osobností projektu a predovšetkým režisér, Miguel Sapochnik. Pracoval na ňom posledné tri roky a teraz sa ukazuje, že sa tvrdá práca vyplatila. Sám tvrdí, že bola úžasné byť súčasťou tohto sveta, pričom chcel ešte zdôrazniť skvelú spoluprácu so štábom aj hercami. Musí sa však posunúť ďalej.

Rod draka Miguel Sapochnik
Zdroj: deadline.com

Čo je dôvodom odchodu?

To zverejnil vo vyhlásení, ktoré podal pre portál The Hollywood Reporter. Uviedol v ňom:

“Som tak hrdý na to, čo sme dokázali prvou sériou a viac ako nadšený z entuziastických reakcií od našich divákov. Bolo neskutočne náročné sa pohnúť ďalej, ale viem, že je to pre mňa správna voľba. Osobne aj profesijne. Kým to robím, som hlboko upokojený, keď viem, že sa Alan pridáva k seriálu. Je to niekto, koho som poznal a rešpektoval dlhý čas a táto vzácna séria nemôže byť v bezpečnejších rukách. Prajem Ho, Ryanovi aj celej rodine Rodu draka úspechy a všetko najlepšie v druhej sérii.“

Nový zástupca je veterán Hry o tróny

Pri novej osobnosti, ktorá po ňom preberá opraty, hovorí o Alanovi Taylorovi. Ten je už pre tento svet z dielne HBO poriadnym veteránom. V seriáli Hra o tróny sa postaral o réžiu deviatej a desiatej časti prvej série, ktoré si získali u divákov veľký ohlas. To mu zabezpečilo prácu na epizódach v každej sérii.

Ryanom zase myslí Ryana Condalla, ktorý bol pôvodným tvorcom seriálu. Práve jeho úzka spolupráca s autorom knižnej predlohy, George R.R. Martinom zabezpečila, že mohol vzniknúť. On samotný vyjadril nadšenie, že pre druhú sériu môžu pokračovať s Taylorom. Rod draka má teda na palube ďalšiu osobnosť, pri ktorej je v bezpečí.

Rod draka Crabfeeder
Zdroj: moviesrulz.info

Skvele rozohraná hra

Zatiaľ sme dostali dve epizódy, pri ktorých sa hra poriadne rozohrala. Odvážne rozhodnutie kráľa Viserysa (Paddy Considine) o jeho nadchádzajúcom manželstvo malo na svedomí stratu cenných spojencov. Kým je však kráľovstvo ohrozené zvnútra intrigami, má aj vonkajšieho silné nepriateľa. Na scénu prišiel princ Craghas Drahar, kŕmič krabov (Daniel Scott-Smith).

Páčili sa vám prvé dve časti Rodu draka a budete sledovať naďalej? Čo hovoríte na výmenu režiséra? Bude mať podľa vás s ním aj druhá séria také kvality? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. zatial sme dostali krala Tutmaka a 1 dobry rozhovor (ok 3, 2 mala aj s Daemonom) Rhaenyry s Rhaenys (tie mena fakt nemohli byt podobnejsie). Inak to je len slaby odvar GOT. Zatial. To uz po tonach kritiky dopredu bolo vacsie prekvapenie Pan prstenov, Nieje to az take zle, ked to porovnam s takym Wheel of time ak aj po 2 castiach sa mi to pacilo daleko viac.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -