Prezentácia DC FanDome bola pre rok 2022 zrušená. Nemá Warner Bros. čo predstaviť?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

DC FanDome 2022 zrušený

Pre fanúšikov komiksového univerza DC prichádza ďalšia nešťastná správa. Fanúšikovská udalosť, na ktorú čakali, sa nebude konať ani tento rok. DC FanDome bol zrušený. Prvý raz ju predstavili v roku 2020, keď sa počas pandemického obdobia konala online. Teraz si ju mali ľudia užiť prvý raz naživo. Prečo sa tak nestalo?

FanDome po oba roky predstavil zaujímavé novinky. Práve tam sme mohli vidieť trailery na Batmana, dozvedeli sme sa o filmoch Black Adam či Blue Beetle. Nakoľko štúdio predstavilo na Comic-Cone iba ukážky z Black Adama a druhého Shazama!, očakávania boli, že si nechávajú viac na svoju samostatnú udalosť.

DC FanDome 2022
Zdroj: comingsoont.net

Na Comic-Cone veľa nepredstavili

Krátko po Comic-Cone v San Diegu však začali chodiť zo strany spoločnosti Warner Bros., pod ktorú filmové univerzum spadá, iná správy. Prišlo k jej zlúčeniu s Discovery a tak sa vystriedal aj generálny riaditeľ. Ním sa stal David Zaslav. Začal zásadne meniť plány, ponecháva iba filmy, ktoré by mali potenciál stať sa hitom.

Dokonca prezradil, že majú aj 10-ročný filmový plán. S tým súvisí aj chystá výmena riaditeľa filmu, ktorým bol doteraz Walter Hamada. Nový ešte nie je známym, veľkým predpokladom je však Dan Lin, ktorý stál napríklad za LEGO Batmanom vo filme. Do toho plánu nespadala napríklad Batgirl, ktorá bol škrtnutá.

dc fandome zrušený
Zdroj: joblo.com

Zdržania chystaných filmov a kontroverzie

So spomínanými zmenami sú spojené aj nutné pretáčky. Filmový svet má mať iné smerovanie ako predošlé vedenie chcelo a tak sa museli nanovo realizovať scény vo filmoch Aquaman: Stratené kráľovstvo a The Flash. Tie však sprevádzajú aj iné zdržania týkajúce sa ich kontroverzií.

Hlavná hviezda Flasha, Ezra Miller, totiž čelil viacerým obvineniam. Vydanie filmu záviselo iba od toho, či bude ochotný prijať pomoc a napraviť svoje správanie. Dvojku Aquamana zase pozmenilo strihanie scén s Amber Heard, ktorá prehrala súd so svojim ex-manželom, Johnny Deppom (kde sa ukázalo, že on bol obeťou domáceho násilia).

Tak musel byť film, v ktorom hrá Jason Momoa hlavnú úlohu, posunutý. Na jeho miesto nastúpil Shazam! Hnev bohov, ktorý sa nechce v IMAX kinosálach biť o miesto s filmom Avatar: Cesta vody. Toto všetko môžu byť dôvody, pre ktoré bol DC FanDome 2022 zrušený.

warner bros premiéry
Zdroj: kakuchoporei.com

Osudy niektorých projektov sú neisté

Jednoducho fanúšikom nemôžu ukázať nové zábery z pripravovaných filmov, kým nie sú dostatočne pripravené na vydanie v kinách. Priaznivcov mohla správa sklamať aj kvôli neistému osudu niektorých projektov, ktoré mohli dostať jednoznačný verdikt. Príkladom môže byť spomenutý Blue Beetle, ale aj seriály Doom Patrol či Stargirl.

Sklamalo aj vás, že sa udalosť zrušila? Tešili ste sa na ďalšie oznámenia zo strany DC? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -