Premiéra Aquaman 2 sa presúva o takmer celý rok. Štúdio odložilo aj film Shazam! Hnev bohov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Warner Bros. mení plánované premiéry

Warner Bros. opäť mieša karty a mení plánované premiéry. Dva veľké očakávané filmy z DCEU tak prídu ešte neskôr, ako sa plánovalo. Týka sa to pokračovaní Aquaman a stratené kráľovstvo a Shazam! Hnev bohov. Na druhú stranu, dva filmy, ktoré mali prísť iba na streamovaciu službu, budú uvedené aj v kinách.

Film, v ktorom hrá hlavnú superhrdinskú rolu Jason Momoa, prechádzal pretáčkami. Tie súvisia s novými plánmi, pri ktorých sa hovorí, že majú zmeniť filmové univerzum. Napríklad sa v snímke opäť objaví Batman, ktorého hrá Ben Affleck. S týmito faktami je pochopiteľné, že sa zdržala produkcia a tým aj postprodukcia.

ben affleck aquaman
Zdroj: geekosity.com

Pretáčky a IMAX sály

Takže ho neuvidíme 17. marca budúci rok, ako sme čakali. Posunutý bol až 3 kvartály, teda na posledný mesiac toho roku. Nová premiéra je teda naplánovaná na 25. decembra 2023. Ale pozrime sa na to takto – aj prvý Aquaman bol vydaný v čase Vianoc a rozhodne mu to prospelo. V roku 2018 bol druhým najzárobkovejším DC filmom (prvým bol samozrejme Joker).

Pôvodný filmový slot, teda 17. marec 2023, tak dostáva pokračovanie Shazama. Film od Davida F. Sandberga sme mali pôvodne vidieť ešte tento rok pred sviatkami a to 21. decembra. Nové vedenie na čele s Davidom Zaslavom dala najavo, že ide o strategický krok. Nakoľko v decembri príde dlho očakávané pokračovanie Avatara, bude mať Shazam na jar viac priestoru na premietanie v IMAX sálach.

Shazam 2 Avatar
Zdroj: filmnewsfeed.com

Dva filmy v kinách a ďalšie dátumy

Generálny riaditeľ štúdia tak na druhú stranu prisľúbil fanúšikom viac priestoru na kino pre iné projekty. Konkrétne sa jedná o remake filmu House party z roku 1990, na ktorom pracujú teraz LeBron James a Maverick Carter. Ten príde do kín namiesto vydania na HBO Max 9. decembra tento rok. Druhým je Evil Dead Rise (teda pokračovanie rebootu), ktorého sa dočkáme na plátnach 21. apríla 2023.

Dobrou správou však je, že Warner Bros. Discovery poskytuje dátumy na premiéry iných očakávaných filmov. Mníška 2, pokračovanie jedného z filmov zo série V zajatí démonov, bude v kinách 8. septembra 2023. Oznámili aj, že Prekliatie Salemu, najnovšie spracovanie diela Stephena Kinga, sa dostáva do postprodukcie a tak tiež príde na budúci rok. Opačným príkladom je ešte jeden film v zásobe, ktorý už dostal premiéru – 10. februára 2023. Oznámenie toho, o aký projekt pôjde, si nechávajú na Super Bowl.

Je pre vás nepotešujúcou správou, že sa tieto DC filmy opäť odkladajú alebo chápete dôvody štúdia? Čo hovoríte na ostatné oznámené dátumy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -