Najnovší film Guillerma del Tora bude trochu odlišný. Pozrite si trailer na Nightmare Alley

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Nighmare Alley

Guillermo del Toro pripravuje film, ktorý bude odlišný od jeho ostatných projektov. Hovorí o tom, že to bude akousi kombináciou púťových atrakcií a tradičného detektívneho žánru film noir. Vďaka tomu snímka pôsobí neskutočne atmosféricky a už teraz zostávate prekvapení z výkonu hercov. Presvedčte sa o tom sami, keď si pozriete prvý trailer na film Nightmare Alley.

Oscarmi ocenený režisér je známy predovšetkým tým, že na plátna prináša rozličné príšery. Od prvotiny Cronos až po poslednú Podobu vody, vidieť sme mohli u neho ghúlov, duchov, rozličné monštrá a iné nadprirodzené bytosti. Teraz sa však zameria na reálny svet a reálnych ľudí (aj keď vtipkuje o tom, že zatiaľ ide podľa neho o ten najmysterióznejší druh).

Vidieť ho budete chcieť už len kvôli obsadeniu

V hlavnej úlohe sa ukáže Bradley Cooper ako Stanton Carlisle – bývalý účastník putovného karnevalu. Zanechal svoju kariéru a utiekol do veľkého mesta, kde sa vypracoval medzi smotánku čítaním myslí bohatých ľudí. Takto sa mu podarilo vybudovať kariéru a vlastní niekoľko klubov.

Spolu so sebou zobral aj mladú pracovníčku Molly (Rooney Mara), ktorá s ním spolupracuje v rámci publika. Pôvodne ju však (kým sa stala jeho priateľkou) uniesol, čo sa nepáčilo jej ochrancovi pôsobiacemu ako silákovi na púti, Brunovi (toho si zahrá Ron Perlman).

bradley cooper rooney mara
Zdroj: inidewire.com

Vo film noir nemôže chýbať správna Femme Fatale

Dvojicu, ktorá zmenila svoj vzhľad, sa snaží odhaliť psychiatrička, doktorka Lilith Ritter. V podobe jasnej Femme Fatale ako do žánru film noir patrí, sa predstavuje Cate Blanchett. Chce ukázať svetu, že Carlisle je iba obyčajný šarlatán.

Už teraz musíte oceniť vynikajúce herecké obsadenie. Ešte k nemu sa pridávajú aj William Dafoe ako Clem Hoately, vlastník púte, Toni Collete ako vykladačka tarotových kariet Zeena a David Strathairn ako jej večne opitý manžel, ktorý tiež tvrdí, že má psychické schopnosti.

nightmare valley cate blanchett
Zdroj: collider.com

Na púti chceme byť oklamaní

Trailer na film Nightmare Alley nám ukazuje tieto pestré postavy aj mrazivú atmosféru, ktorá z diela ide. Nemá sa tu diať nič nadprirodzené, ale aj tak sa nevieme ubrániť znepokojivému pocitu pri sledovaní. Prechod púťami, ktoré vyzerajú až halucinogénne, či zásah elektrickým prúdom, sú vážne silné momenty z ukážky.

Filmár chcel tieto pocity samozrejme vyvolať zámerne. Na púti nám vraj ponúknu to, čo chceme – únik z dennej reality, žiarivé svetlá a smiech. Pritom sme si ale vedomí toho, že na púti budeme oklamaní. A to je celý systém – v cirkuse ste oklamaní, ale obe zúčastnené strany sú si toho vedomé.

nightmare alley
Zdroj: screenrant.com

Podľa knižnej predlohy

Sníma vychádza z knižnej predlohy, ktorú v roku 1946 vydal William Lindsay Gresham. Kvôli zaujímavosti námetu a obľúbenosti žánru práve v tej dobe bolo hneď rok na to vydané filmové spracovanie. Del Toro povedal, že si berú tak trochu z každého.

Pôvodne sa s autorkou scenára Kim Morgan zamerali iba na novelu. Rýchlo však pochopili, že vďaka abstraktným opisom a kaleidoskopiským víziám v nej to nemôžu dostatočne spraviť. Ak by chceli poriadnu adaptáciu, tak by vraj potrebovali aspoň 6-hodinovú minisériu. Takže aj keď nejde o remake, niečo si berú aj z filmovej verzie, avšak s poriadnymi prerábkami.

nightmare alley william dafoe
Zdroj: fuzzyskunk.com

Dátum premiéry si dobre poznačíme

Výsledok zatiaľ vyzerá fantasticky a už trailer na Nighmare Alley nám ukázal, že nám to poriadne v hlave zamotá. Do toho si pridajte špičkové herecké obsadenie a už teraz viete, že sa môžete 17. decembra tešiť do kín.

Ako sa vám pozdáva noirový triler od Guillerma del Tora? Oceňujete autorove vybočenie zo žánru? Zamotala trochu ukážka hlavu aj vám? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: vanityfair.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -