Legenda nám umiera pred očami. Nové Rýchlo a zbesilo 11 čakajú zásadné zmeny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Čaká Rýchlo a zbesilo 11 zásadná zmena?

Rýchlo a zbesilo sa čoraz viac stávalo značkou, pri ktorej diváci zakaždým neveriacky sledovali, kam je možné posunúť hranice. Popieranie fyzikálnych zákonov bolo čoraz výraznejšie a nápady šialenejšie. Podľa informácie z portálu MovieWeb by sa to však malo zmeniť. Podľa insiderských informácií čaká vraj Rýchlo a zbesilo 11 zásadná zmena a má sa skôr vracať ku koreňom.

Viac ako na nemožné súboje a bizarné stretnutia by sme sa teda mohli zamerať na pouličné pretekanie či lúpeže. Prekvapivá informácia však je, že podľa tejto správy má ísť o poslednú jazdu pre Vina Diesela ako Dominica Torreta. Rolu stvárňoval od prvého filmu z roku 2001, dokonca aj v dejovej odbočke Tokio Drift si strihol cameo rolu.

rýchlo a zbesilo vin diesel
Zdroj: themoviedb.org

Menší rozpočet = menej šialeností

Informácia má šokujúcu hodnotu hlavne preto, že Diesel opakovane hovoril o tom, že posledná kapitola filmovej ságy bude rozdelená na tri časti. Problém je však zrejme u samotného štúdia Universal, ktoré nedosiahlo z desiateho filmu želané výsledky. Rozpočet 340 miliónov dolárov dokázal priniesť naspäť len niečo málo cez dvojnásobok a štúdio tak s kampaňami nemohlo hovoriť o zárobkoch.

Situáciu vo svojej správe popísal Jeff Sneider (cez jeho portál The Insneider), kde hovorí, že má informáciu od interných zdrojov. Podľa nich sa majú náklady na film znížiť na úroveň skorších filmov a nemali by prekročiť hranicu 200 miliónov.

Prídeme o dobre zapracovaného záporáka?

Ešte viac môže fanúšikov prekvapiť, že sa v Sneiderovom texte uvádza, že by sa nemal vrátiť Jason Momoa. V Rýchlo a zbesilo 10 si zahral Danteho Reyesa, hlavnú zápornú postavu. Prisahal, že sa pomstí „rodine“ za udalosti, ktoré sme videli v piatom filme. Desiatka sa tak skončila veľkým cliffhangerom, pri ktorom práve on zohrával kľúčovú úlohu.

Otázne by bolo, ako by si dokázal jedenásty film poradiť bez neho. Scenáristi by predsa len mohli nájsť aj inú cestu, potom sa však núka aj iná úvaha. Či by sa so spomenutými skutočnosťami naozaj stíhal vopred oznámený dátum premiéry (cez Dieselov Instagram), a to 4. apríla 2025.

Myslíte si, že naozaj čaká Rýchlo a zbesilo 11 takáto zásadná zmena? Mohli by sme dostať skromnejší film, ktorý by sa podobal na tie skoršie zo série? Prijali by ste tento návrat ku koreňom? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: movieweb.com; theinsneider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -