Hviezda z Rýchlo a zbesilo pripravuje už svoj druhý film, o prvom ste zrejme nikdy nepočuli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sung Kang ako režisér

Ikonický Han bol v sérii Rýchlo a zbesilo milovaný natoľko, že sa ho tvorcovia rozhodli po prvotnej smrti postavy neskôr vrátiť. Jeho herecký predstaviteľ Sung Kang má však nový cieľ – chce byť režisér. Noviny South China Morning Post ako prvé priniesli informáciu o tom, že pripravuje film založený na japonskej mange. Zaujímavé však je, že nejde o jeho prvý počin za kamerou.

Herec je synom kórejských imigrantov, ktorý sníval o hraní už v 90. rokoch. Jeho začiatky ale neboli ľahké a musel čeliť diskriminácii. Nechcel byť obsadzovaný len ako „ten chlapík s mačetou“ alebo „chlapík s kung-fu“. Nechcel byť ani tým, kto ako prvý zomiera v trileroch (čo sa mu často stávalo).

Sung Kang Han Rýchlo a zbesilo
Zdroj: YouTube / BestClips

Prelomová rola v Rýchlo a zbesilo

Prelomová pre neho bola až práca s režisérom Justinom Linom na krimi dráme Better Luck Tomorrow v roku 2002. Niektorí diváci môžu vedieť, že práve tento režisér je tvorcom filmu Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda z roku 2006, ktorou sa Kang preslávil.

To sú skutočnosti, ktoré o sebe herec prezradil v rozhovore pre SCMP. Uviedol, že každá spolupráca pre neho bola cennou skúsenosťou a vedel by povedať, že z každej si zobral niečo do svojej „skrinky nápadov“. Teraz už vie, že nastal čas, aby z neho niečo vrátil svetu a odovzdal znalosti. A to tak, že začne sám tvoriť a postaví sa na opačný koniec kamery.

Sung Kang Han rýchlo a zbesilo
Zdroj: YouTube / MotorTrend

Je za ním už hororová komédia

Málokto vie, že si svoj režisérsky debut už strihol. Iba tento rok v septembri bol vydaný jeho film Shaky Shivers, ktorý je hororovou komédiou. Hovorí o dvoch kamarátkach, ktoré spolu pracujú v stánku so zmrzlinou. Všetko sa zmení, keď jedna nadobudne presvedčenie, že ju zaklial vlkolak. Ako pravdivé sa to ukáže, keď na nich začnú útočiť zombie a démoni.

Sung Kang nedostal ako režisér k tomuto projektu veľký rozpočet, preto sa musel namiesto CGI spoliehať na praktické efekty. S úsmevom však dodal, že aspoň mohol zachovať estetiku filmov z 80. rokov, ktorým chcel aj takto vzdať poctu. Podľa jeho slov bol predsa dieťaťom, ktoré vyrastalo na Evil Dead či Americkom vlkolakovi v Londýne.

Osobný príbeh a adaptácia mangy

Teraz už má aj dva ďalšie nápady. Jeden bude založený na jeho detstve a aké to bolo vyrastať v rodine s dvomi rasami v americkom štáte Georgia. Svoj príbeh chce povedať svetu a je to podľa neho naliehavé, pretože chce, aby ho videl jeho otec, ktorý nie je v najlepšom zdravotnom stave.

Na ten druhý by si chcel vyhradiť viac času a očakáva aj vysoký rozpočet. Bude založený na mange Initial D, ktorú vytvoril Shuichi Shinego. Povedal o ňom toto:

„Je to o autách a driftovaní a podobných cool veciach. Takmer ako Rocky alebo Karate Kid. Zábavný, vysokorozpočtový film, ktorý vyjadrí moju lásku k autám.“

Lásku k autám (a driftovaniu) stále neopúšťa

Sung Kang sa tak chce aj ako režisér vrátiť k driftovaniu. Príbeh hovorí o študentovi vysokej školy, ktorý zistí, že vie skvele driftovať, keď doručuje tofu na Toyote AE86 Sprinter Turbo svojho otca. To ho vedie k prominentnému svetu nelegálnych pretekov.

Ako sa vám páčia nápady na ďalšie filmy Sung Kanga? Počuli ste už predtým o jeho prvom, hororovej komédii? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hypebeast.com, scmp.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -