Zožal 7 minútový standing ovation, teraz ohúril trailerom. Film Ferrari sľubuje veľkoleposť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Ferrari

Prichádza nový trailer na film Ferrari, ktorý nám pripomína, že ani túto snímku by sme nemali vynechať z plánovaných premiér tohto roka. Spoločnosť Neon prináša Adama Drivera v hlavnej roli talianskeho podnikateľa a majiteľa známej automobilovej firmy. Pred jej úpadkom vie nájsť jediné východisko a všetko staviť na jediný závod.

Dej nás zavedie do leta 1957, kedy je spoločnosť krátko pred krachom, pretože si Enzo Ferrari až príliš užíval honosný život. Roky závodenia s Formulou 1 už má tiež za sebou. Silnú ranu dostáva aj jeho manželstvo s Laurou, ktorú si zahrá Penelope Cruz. O to viac, keď prídu o svojho syna.

Všetko stavil na jediný závod

Stretáva sa čoraz viac so svojou milenkou Linou Lardi, ktorú stvárňuje Shailene Woodley. Kým sa už ani netají aférou, stále má problém priznať nemanželského syna Piera. Medzitým je hnaný až na samý okraj so svojoou pretekárskou vášňou – východisko vidí v súťažení v legendárnom závode Mille Miglia, tisíckou míľ naprieč Európou.

Vystupuje s absolútnou istotou, že pretekár vyhrá práve v jednom z jeho áut. Neustála snaha ich zdokonalovať však vedie k nejednej nehode.

NEW IMAGE OF ADAM DRIVER AS ENZO FERRARI IN MICHAEL MANN’S ‘FERRARI’ (2023)
byu/Obversa inmovies

Adrenalín z jazdy v kombinácii s rodinnou drámou

Snímka je kombináciou závodného filmu a osobnej drámy. Postaral sa o ňu Michael Mann, ktorého môžeme poznať ako autora filmov Posledný Mohykán či Collateral. Ide o jeho návrat na režisérsku stoličku po 8 rokoch, naposledy totiž priniesol krimi triler Hacker v roku 2015.

Tentokrát vychádzal z knihy Enzo Ferrari: The Man, The Cars, The Races, The Machine, ktorú napísal Brock Yates. Do podoby scenára ju pretvoril Troy Kennedy Martin (Na hrane temnoty). Spolu s hercami Gabrielom Leonem, Jackom O’Connellom či Patrickom Dempseym nám ukážu trpký príbeh skrývajúci sa za najslávnejšou talianskou automobilovou značkou. Snímka už mala premiéru na filmovom festivale v Benátkach, kde si vyslúžila 7-minútový standing ovation. V kinách očakávanú novinku uvidíme od 30. novembra.

Ako ste si užili trailer na film Ferrari? Presvedčila vás kombinácia superrýchlych áut a drámy, aby ste si na neho zašli do kina? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: uproxx.com; collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -