Bol to jeden z najlepších momentov môjho života. Ridley Scott videl nového Votrelca, je ohromený

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový Votrelec ohromil Ridleyho Scotta

Neustále skryté číhajúce napätie na vesmírnej lodi, vynikajúci výkon od Sigourney Weaver a ikonická hláška o tom, že nás vo vesmíre nikto nepočuje kričať. Ridley Scott priniesol v roku 1979 kultové sci-fi Votrelec.

Rozrástlo sa do samostatnej značky, nie všetky vstupy však boli vydarené. Aj napriek tomu sa sci-fi značka plánuje oživiť hneď v niekoľkých nových projektoch od nových režisérov. Jeden z nich mal Ridley Scott príležitosť vidieť a podľa Deadline je z neho absolútne nadšený.

Podtitul novej celovečernej snímky bude Romulus a prinesie ho režisér Fede Álvarez. Poznať ho môžeme ako autora hororov Muž v temnote alebo obnoveného Evil Dead. Počas tohto týždňa sa Romulus zúčastnil na udalosti DGA Latino Summit 2023, kde mal spoločný panel s iným legendárnym režisérom – Guillermom del Torom.

Režisér je ohľadom svojich filmov mimoriadne drsný

Álvarez svoju režisérskemu kolegovi prezradil, že by chcel, aby Scott videl jeho film predtým, kým ho uvidí ktokoľvek iný. Každý ho však varoval pred tým, že tento režisér vie byť pekne tvrdý, hlavne ak ide o niečo, čo sa týka jeho filmov. Uviedol, že kritiku si od neho odniesol aj Blade Runner 2049 (pokračovanie jeho diela z roku 1982), ktorý veľa ľudí (vrátene Álvareza) považovalo za majstrovský kúsok.

Dokonca sa Scotta uruguajský filmár spýtal aj to, čo si myslel o novom Top Gune. Na to dostal iba jednoduchú odpoveď „Meh“. Keď sa ho spýtal, aby to rozvinul, tak mu povedal, že originál je iba od jeho brata (pôvodný film z roku 1986 režíroval Tony Scott) a toto už bolo také „ech“.

Jeden z najlepších momentov Álvarezovho života

Nečudo preto, že Álvarez sa právom obával reakcie od tohto filmového velikána. Bol však ochotný prijať všetku kritiku, aby mohol byť jeho film čo najlepším. Nakoniec ale boli obavy zbytočné. Od režiséra dostal iba jednoduchú odpoveď:

„Fede, čo na to povedať? Je to ku****ky úžasné!“

Špecificky vyzdvihol scenár

Álvarez so smiechom dodal, že išlo o jeden z najlepších momentov v jeho živote, o ktorý sa hneď musel podeliť s rodinou. Ridley Scott špecificky vo filme Votrelec: Romulus vyzdvihol dialógy a ešte dodatočne filmára pochválil za to, že je aj autorom scenára.

Režisér však už pri prvotnom návrhu pochvaľoval rozmanitosť a nápaditosť postáv. Tie sme ešte predtým nikdy v značke nevideli, film má totiž fungovať aj ako samostatný vstup. Zaviesť nás má na odhaľhlú kolóniu, kde skupina ľudí bojuje s Xenomorphom. Viac detailov tvorca odhaliť nechce a poctivo si ich stráži. Film mal byť pôvodne uvedený iba na streamovacej službe Hulu, naštastie sa však sľubovaného úžasného kúsku dočkáme aj v kinách. Premiéra je naplánovaná na 16. augusta 2024.

Čo hovoríte na to, že aj Ridley Scott udelil chvály filmu Votrelec: Romulus? Tešíte sa teraz na film od uznávaného Álvareza ešte viac? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -