Posledný film svojho druhu. Napoleon prichádza a Ridley Scott je pripravený umlčať kinosály (trailer)

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tvorcovia Napoleona odhaľujú druhý oficiálny trailer epickej historickej drámy o outsiderovi, ktorý sa stal ikonickým francúzskym cisárom. Príbeh o neúprosnej ceste k moci tohto geniálneho vojenského vizionára a nemilosrdného politického stratéga v podaní oscarového Joaquina Phoenixa určite chcete vidieť na čo najväčšom plátne!

Legendárny režisér Sir Ridley Scott je známy svojou vášňou pre veľké príbehy a pre skutočnú filmárčinu na úkor počítačových efektov. Vo veľkom štýle. V snahe o čo najväčšiu autenticitu tak napríklad uvidíme obrovské výpravné scény, kde do boja proti sebe tiahnu armády stoviek komparzistov, s vernými replikami diel a iných zbraní, s výstrojom a výcvikom, aký vo svojej dobe dostávali skutoční vojaci.

Napoleon dostal nový trailer

Nečakajte nijaký historický medajlón. Je to moderne nakrútený a spracovaný príbeh o jednej z najkontroverznejších osobností nedávnej histórie. Panovníka neospevuje, ani nehodnotí jeho činy. V prvom rade nám predstavuje komplikovaného človeka z mäsa a kostí, s vlastnými problémami, pochybnosťami a úspechmi. Bezpochyby sa dotkne aj tých divákov, ktorých dejiny príliš nezaujímajú. A ako väčšina filmov Ridleyho Scotta (Gladiátor, Marťan, Čierny jastrab zostrelený), aj Napoleon celkom jednoznačne siahne po Oscaroch.

Majstrovskému Joaquinovi Phoenixovi v úlohe Bonaparteho neprehliadnuteľne sekunduje Vanessa Kirby (seriál Koruna, Mission Impossible – Odplata) v úlohe cisárovnej Josephine. Ako kontrast k veľkovýpravným bitkám, cez ich vzťah nazeráme podstatne hlbšie do vášní za kamennou vodcovskou fasádou. „Fascinovalo ma, že takýto pozoruhodný chlap ide práve dobyť Moskvu, a pritom je posadnutý myšlienkou, čo teraz robí jeho žena doma v Paríži,“ hovorí Scott.

Synopsa

„Epická akčná dráma približuje vzostup a pád legendárneho francúzskeho cisára Napoleona Bonaparteho (oscarový Joaquin Phoenix) Jeden z najuznávanejších režisérov sveta Ridley Scott (Gladiátor, Marťan) vo filme zachytáva Bonaparteho neúnavnú cestu k moci, sleduje náruživý a dynamický vzťah s jeho životnou láskou Josephine a mapuje jeho vizionárske vojenské a politické taktiky na pozadí úchvatných veľkovýpravných bojových scén.“

Napoleon dorazí exkluzívne do kín už 23. novembra 2023. Tiež sa po novom traileri neviete dočkať premiéry? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: Itafilm

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -