Majestátny veľkofilm Napoleon príde v dvoch verziách. Jedna nebude v kine a neuvidí ju každý

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Štvorhodinový Napoleon je realitou

Vydanie ďalšieho historického eposu od Ridleyho Scotta sa blíži a od premiéry nás delí už len pár týždňov. Ešte počas septembra nám dal režisér najavo, že snímka s francúzskych cisárom existuje aj v epickej niekoľkohodinovej verzii. Portál Coming Soon nám teraz prináša odpoveď tvorcu filmu, či sa vyše štvorhodinová verzia filmu Napoleon dostane aj do kín.

Scott film režíroval zo scenára, ktorý napísal David Scarpa. Známeho vládcu nám chce ukázať v epickom svetle jeho najväčších víťazstiev, ale zároveň aj ako krutého tyrana, ktorého nemohlo čakať nič iné ako pád. Do hlavnej role obsadil Joaquina Phoenixa, s ktorým si zopakoval spoluprácu po vyše dvoch dekádach z filmu Gladiátor.

štvorhodinová verzia napoleon
Zdroj: Apple

Slávny cisár aj veľký tyran

V epickej historickej dráme sa zároveň budeme pozerať na cisárov život aj cez optiku Napoleonovho vzťahu s Josephine, ktorá v jeho živote hrala významnú úlohu. Zahrá si ju hviezda seriálu The Crown – Vanessa Kirby. Dôležitá postava je popisovaná ako jeho pravá a najväčšia láska, ich vzťah bol ale nezdravo návykový a vrtkavý.

Práve tejto postave a toxickému vzťahu sa má vo veľkej miere venovať rozšírený režisérsky zostrih. Ridley Scott to prezradil ešte počas minulého mesiaca v rozhovore pre Empire Magazine. Hovoril vtedy o 270-minútovej (teda 4,5 hodinovej) verzii. O jej vydaní malo rozhodnúť Apple, ktoré vlastní práva na film a Napoleona uvedie aj na svojej streamovacej službe.

Nezdravý vzťah s jeho jedinou láskou

Ridley Scott najnovšie poskytol rozhovor magazín Total Film Magazine a povedal, že na vlastnom rozstrihu už pracuje a bude na Apple TV+ po vydaní v kinách, presný dátum však nešpecifikoval.

„Pracujem na tom. Naposledy to bolo dlhé 4 hodiny a 10 minút  Takže to, čo sa stane bude, že to najprv Sony film uvedie v kinách, kde bude mať svoj čas a perfektné na tom je, že potom film pôjde na stream, kde bude mať 4 hodiny a 10 minút“.

250 minútová verzia filmu Napoleon teda príde na streamovaciu službu Apple TV+. V kinách si diváci posedia o niečo menej, keďže verzia pre veľké plátno bude dlhá 154 minút (teda okolo 2 a pol hodiny). Napoleon u nás štartuje 22. novembra.

Čo hovoríte na to, že uvidíme aj takto rozsiahlu verziu Napoleona? Pozriete si doma na obrazovke 4 hodiny a 10 minút trvajúci epos? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: comingsoon.net; gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -