Slzám sa s istotou neubránite. Historický megahit Netflixu odhaľuje dva dátumy premiéry

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

6. séria The Crown má dátumy premiéry

Milovaný seriál o britskej kráľovskej rodine sa blíži do svojho finále. Netflix na svojej oficiálnej stránke zverejnil pôsobivú ukážku plnú emócií, ktorá perfektne nalaďuje divákov. Zároveň zverňujú pre 6. sériu The Crown aj dátumy vydania. Množné číslo nie je napísané náhodou – čerstvá séria bude rozdelená do dvoch častí, ktoré rozprávajú veľké príbehové línie.

Teaser ponúka ohliadnutie za doposiaľ zobrazenými udalosťami života kráľovnej Alžbety II. Je tak aj zhrnutím herečiek, ktoré ju v seriáli stvárnili. Prvou je Claire Foy adresujúca silné slová o korune, ktorá si panovníčku zahrala od debutu v novembri 2016 a počas druhej série.

Vtedy sme mohli sledovať udalosti druhej polovice 40. a 50. rokov. Mladá princezná nastupovala na trón a sledovali sme aj jej svadbu s plukovníkom Philipom Mountbattenom. V úvodnej dvojici sérií si ho zahral Matt Smith, pre re tretiu a štvrtú sériu odovzdali žezlo herečke Olivii Colman a hercovi Tobiasovi Menziesovi. V piatej sérii už si Philipa zahral Jonathan Pryce.

Piata séria patrila v hlavnej roli Imelde Staunton, ktorá si ju zopakuje aj pre finále. Tá nám ukazovala viac súčasnosti blízke udalosti aj počas 90. rokov. Okrem iného sme sledovali aj rozvod princa Charlesa (Dominic West) a princeznej Diany. Tam si ju zahrala Elizabeth Debicki, predtým ju však stvárnila Emma Corrin, ktorej to pomohlo nakopnúť kariéru.

Dve premiéry, dve veľké príbehové línie

Práve príbehu Diany sa bude venovať prvá polovicu šiestej série, ako nám odhaľuje aj zverejnený plagát. Prvé štyri epizódy nám ukážu rok po tomto rozchode a udalosti tragickej smrti princeznej Diany v roku 1997. Na streamovaciu službu sa dostanú 16. novembra.

Ďalších 6 častí bude nielen ohliadnutím za vládnutím kráľovnej, ale dočkáme sa aj svadobných zvonov, ktoré zaznejú pre Charlesa a Camilu (Olivia Williams). Budeme svedkami aj začínajúcej romance na univerzite medzi princom Williamom a Kate Middleton. Stvárnia ich mladí, takmer začínajúci herci Ed McVey a Meg Bellamy. Tieto epizódy budú dostupné od 14. decembra.

The Crown 6. séria princ william kate middleton
Zdroj: Netflix

Netflix prináša aj „kráľovskú časovú líniu“

The Crown zverejňuje nielen dátumy a plagáty, ale sľubuje nám aj posúvanie sa v deji vo väčších časových úsekoch. Dôkazom napríklad je, že si v prvej polovici uvidíme princa Harryho ešte ako dieťa (zahrá si ho Fflyn Edwards) a v druhej časti už bude v jeho tínedžerských rokoch. Vtedy ho bude hrať Luther Ford.

Netflix rozhodne myslí aj na divákov, ktorí by si nemuseli presne pamätať všetky vykreslené udalosti seriálu. Preto zverejnili oficiálnu „kráľovskú časovú líniu“, ktorá mapuje dôležité míľniky, ktoré boli v jednotlivých seriách ukázané.

Ako sa vám pozdáva, že bude posledná séria The Crown rozdelená na dve časti podľa dôležitých udalostí? Ste zvedaví aj na takmer súčasné dejiny, ktoré teraz vykreslia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -