Režisér filmu Tron: Legacy pracuje pre Warner Bros. na synthwave sci-fi trileri Chariot

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Chariot od režiséra Tron: Legacy

Joseph Kosinski nemusí byť na prvý pohľad známym menom. Je to však človek, ktorý oživuje pokračovania. Pred pár rokmi tak urobil v druhej časti Trona s podtitulom Legacy a prinesie Top Gun: Maverick. Okrem toho sa chystá aj na iný projekt, na ktorom pracuje pre Warner Bros. Pôjde o film Chariot, synthwave sci-fi triler.

Synthwave pôvodne vznikol ako subžáner elektronickej hudby. Ide v ňom o spojenie s akciou, veľmi často práve aj sci-fi (či menej často hororom). Inšpiráciu čerpá zo skoršej elektroniky 80. rokov, či dokonca videohier tej doby. Zároveň má navodiť akúsi nostalgiu a retro pocity na tú dobu. Krásnym príkladom je soundtrack k filmu Drive z roku 2011. Postupne však preniká aj o iných častí pop kultúry.

drive poster
Zdroj: pinterest.com

Vychádza zo zaujímavej predlohy

Veľa filmov, ktoré by sa týmto žánrom inšpirovali nemáme a ak áno, tak ide skôr o undeground alebo veľmi silné béčka (ako Samurai Cop alebo Digital Man). Preto je pokus režiséra viac ako odvážny, avšak rozhodne zaujímavý. A rovnako pútavá je aj predloha, z ktorej bude vychádzať.

Ide o grafickú novelu, ktorá ešte stále vychádza. Má obsahovať dokopy 5 kníh, 4 sú zatiaľ vonku, piatu by mali fanúšikovia dostať 28. júla. Pochádza zo štúdia AWA (Artists, Writers and Artisans). Píše ju Bryan Edward Hill, uznávaný pre kontroverzný komiks American Carnage. O grafickú stránku a kresby sa postarala Priscilla Petraites (Rat Queens).

chariot
Zdroj: comicxf.com

Krásna agentka a zbraň v podobe auta

Príbeh rozpráva o tajnom projekte vlády z 80. rokov, počas studenej vojny, ktorý dostal iba jednoduchý názov Chariot. Hviezdnej agentke poskytli zbraň odlišnú od každej inej – vozidlo, ktoré je zároveň umeleckým dielom. Lenže pri jednej nešťastnej úlohe skončilo auto na dne oceánu, spolu s agentkou. Po dekádach ho objaví bezvýznamný kriminálnik, ktorý sa chystal zmeniť svoj život. A že sa mu zmení poriadne, keď zistí, že vedomie agentky stále vo vozidle prebýva.

Tak toto je rozhodne pútavý a zaujímavý príbeh. Spojenie vozidla a človeka do jedného vedomia sme tu už mali, ale sexy agentka žijúca ako digitálny odtlačok (lebo použiť duch je príliš mainstream), to je niečo nové. A pre film Chariot nám sľubujú, že pôjde „synthwavový sci-fi triler, v ktorom si hlavné role zahrajú dvaja silne áčkoví herci„.

O film sa postarajú ďalšie pútavé mená

Tak sme zvedaví, koho sa chystajú obsadiť (hlavne do úlohy agentky samozrejme). O prepísanie scenára sa postará Julian Meiojas (Jack Ryan, The Flash) a produkciu bude mať Shawn Levy. Ten okrem iného produkuje seriál Stranger Things, ktorý je, len tak mimochodom, tiež miestami v hudbe inšpirovaný synthwavom.

Sme zvedaví, kedy ale produkcia začne. Aj samotný režisér Kosinski je celkom zaneprázdnený. Je pravda, že má o starosť menej, pretože Top Gun: Maverick je hotový a čakáme na jeho premiéru v kinách 19. novembra. Momentálne však pracuje na ďalšom sci-fi trileri Escape from Spiderhead pre Netflix. Hlavné úlohy si tu zahrajú Chris Hemsworth, Miles Teller a Jurnee Smollet.

Ako sa vám zatiaľ pozdáva film Chariot? Máte radi podobnú tematiku? Tešíte sa na unikátny sci-fi triler? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -