Bude tvorca Johna Wicka režírovať film pre Marvel? Stahelski už hodil rukavicu do ringu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prinesie Chad Stahelski Marvel film?

Chad Stahelski má k filmovému Marvel vesmíru blízko už nejaký čas. Tento súčasný režisér začínal v Hollywoode ako kaskadér či kaskadérsky koordinátor. V prvom zaskakoval napríklad za Keanu Reevesa, kaskadérske kúsky tvoril aj za posledné roky pre filmy Iron Man 2 či Captain America: Občianska vojna.

Ešte v 90. rokoch zaskakoval hercov vo filme Vrana či Útek z LA. Jeho dobrá priateľka Carrie-Anne Moss ho priviedla k filmovej sérii Matrix, kde si zahrala Trinity. On tam pôsobil ako dvojník Reevesa pre náročnejšie kúsky. S hercom si na pľaci dobre sadol a tak sa rozbehla dlhodobá spolupráca. Až tak, že s ním nakoniec vytvoril Johna Wicka.

chad stahelski keanu reeves
Zdroj: youtube.com

Dobrý vzťah si vytvoril aj s Kevinom Feigem

Zrejme má budovanie dobrých vzťahov v krvi. Rovnako aj pri práci na spomínaných prácach v rámci MCU sa stal celkom blízkym s riaditeľom štúdia, Kevinom Feigem. Dokonca aj zvažovali spoločný film. Režisér sa ohľadom toho vyjadril pre nedávny rozhovor s portálom ComicBook takto:

„Marvel ma veľmi ovplyvnil v mojej kariére. Dlžím im veľa. Kevin Feige je skvelým človekom a pracoval som pre neho niekoľkokrát. Bol, svojím spôsobom, silným mentorom, aj keď len krátko. Po tom, ako som dokončil film John Wick 3, bol tak milým, že si ukrojil kus svojho času, aby sme sa porozprávali. Reálne sa ma spýtal, čo by sme mohli spolu robiť. A ja mu na to ‚Pozri, nebudem ti klamať. Neviem, či sa hodím do predstavy štúdia, ale Blade by bola tá vec, ktorú by som chcel robiť.“

Blade mu nevyšiel

Vieme, že sa v rámci MCU chystá reboot tohto upírskeho lovca. Blade v ňom bude Mahershala Ali a už má oznámený dátum vydania v kinách na 3. novembra 2023. A ako vieme, jeho režisérom nie je Stahelski, ale Bassam Tariq.

chad stahelski blade
Zdroj: joblo.com

Ako vníma výber iného režiséra?

Chad Stahelski ale nemá voči Marvel štúdiu žiadne negatívne pocity. Myslí si, že s ich víziou si dokonca našli lepšieho tvorcu. Vyjadril sa k tomu takto:

„Nebol by som najlepšou voľbou pre spôsob, akým chcú ísť. Ak by chceli na hranu idúcu R-kovú verziu, tak by mi zavolali. Ak by si to nemalo dávať servítok pred ústa, som ten správny človek. Ale tu si chránia svoju značku, tak robia svoju vec. Jednotlivca, ktorého si zvolili, o ňom si myslím, že je dobrý režisér a robí skvelú prácu, aj keď si berie túto značku.“

Ohľadom ďalšieho nápadu sa necháme prekvapiť

Vyjadril sa, že o inú vec záujem momentálne nemá. Marvel tak stratil svoju šancu na to, aby si ho získali na svoju stranu. Zaujímavé je teraz uvažovať nad tým, ako by mohol vyzerať Blade pod jeho vedením. Viacero fanúšikov sa totiž obáva, že veková prístupnosť by mohla filmu ublížiť. Avšak necháme sa prekvapiť. A to rovnako aj v tom, či sa pre Stahelskeho do budúcna nenájde projekt, ktorý by mu mohol sadnúť…

Myslíte si, že by mal Chad Stahelski niekedy režírovať film pre Marvel univerzum? Aký by mu podľa vás sadol? Je vám ľúto, že to nebol práve Blade? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -