Rogue Squadron bol odstránený z Disney kalendára. Čo to pre Star Wars film znamená?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Rogue Squadron odstránený z Disney kalendára

Rogue Squadron bol odstránený z kalendára spoločnosti Disney. Aktuálne priniesli plány na vydanie svojich nadchádzajúcich 11 filmov a to až do júla roku 2024. Chystaný film zo Star Wars univerza sa však medzi nimi nenachádza. Znamená to, že sme ho stratili už úplne?

Snímku sprevádzajú problémy už dlhší čas. Na starosť ho dostala Patty Jenkins, ktorú môžeme poznať ako režisérku Wonder Woman z roku 2017 aj jej pokračovania. Nakrúcanie sa malo začať už tento rok a plánované vydanie bolo na Vianoce v roku 2023. Autorka však dala prednosť ďalšej časti superhrdinského filmu a historickému eposu Kleopatra, tiež s Gal Gadot.

patty jenkins star wars
Zdroj: comicbook.com

Rebelská letka stále v nedohľadne

Kathleen Kennedy, riaditeľka spoločnosti Lucasfilm, nás však uisťovala, že film príde, len neskoršie. Povedala, že bude zasadený do „budúcej éry galaxie“. Sú to síce skúpe informácie, avšak z kníh rozširujúcich univerzum vieme, že tento názov odkazuje na rebelskú letku, ktorú vytvoril Luke Skywalker počas Galaktickej Občianskej vojny.

Jej názov je aj odkazom na jednotku Rogue One, ktorá sa obetovala pre získanie plánov k Hviezde smrti. Prequel k tomuto príbehu dostaneme formou seriálu aj najbližšie zo sveta Hviezdnych vojen na Disney+. Bude to v seriáli Andor, ktorý príde hneď s tromi premiérovými epizódami 21. septembra.

Star Wars Andor nový trailer
Zdroj: maxblizz.com

Budúcnosť galaxie stále v seriáloch

Práve na seriálový svet stavili tvorcovia teraz najviac. Tento rok sme sa dočkali už Obi-Wana a fanúšikov stále uchvacuje The Mandalorian. Dôkazom je aj silno očakávaná tretia séria, na ktorú sme minulý týždeň dostali trailer. Vlastné príbehy dostanú aj Ahsoka či Lando a do obdobia ešte pred prequelovou trilógiou sa pozrieme v seriáli The Acolyte.

Plánované filmy od Davida Benioffa a D.B. Weissa, tvorcov Hry o tróny, sú v nedohľadne. Podobne je to aj s plánovaným projektom Taika Waititiho, o ktorého osude si zrejme nie je istý ani on sám. Teraz navyše odstránili Rogue Squadron z kalendára plánovaných Disney premiér.

Star Wars novinky
Zdroj: Vanity Fair

Za 5 rokov žiaden film?

Nemusí to teda znamenať jeho definitívne zatratenie, zatiaľ to je len poskytuje informáciu, že nepríde skôr ako do polovice roka 2024. Keďže posledným vydaným filmom bol Vzostup Skywalkera v roku 2019, znamená to, že za 5 rokov sa na plátno nedostane žiadny príbeh z tohto sveta. Fanúšikovia ale určite zúfať nemusia, uvedené seriály ho rozvíjajú dokonale.

Myslíte si, že ešte niekedy film Rogue Squadron uvidíme alebo už prišiel jeho definitívny koniec? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -