Prvé reakcie na film Thor: Láska a hrom sú tu! Vyzdvihujú Mighty Thora, Christiana Balea a samozrejme humor

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé reakcie na film Thor: Láska a hrom

Kým my si musíme ešte takmer dva týždne počkať, najnovší film z MCU už mal svoju slávnostnú premiéru. Vo štvrtok sa na červenom koberci objavilo aj viacero kritikov a novinárov. Na recenzie a informácie je ešte embargo, prichádzajú však prvé reakcie na film Thor: Láska a hrom.

Okrem boha hromu sa do filmu vracia aj celý tím Strážcov Galaxie. Sily musí spojiť aj s novou vládkyňou Asgardu, kráľovnou Valkyrie (Tessa Thomson). Po dlhšom čase sa vracia aj Natalie Portman, ktorá už nie je len doktorkou Jane Foster, stáva sa Mighty Thorom. Nemohol by to byť film bez kvalitného záporáka. Tu sa vrátil zo superhrdinskej penzie Christian Bale, ktorý stvárňuje Gorra, zabijaka bohov.

Akcia, romantika, humor

Režisér Taika Waititi musel priniesť mnoho súčastí do filmu so stopážou necelých dvoch hodín. A zdá sa, že sa mu to podarilo, podľa toho, ako to ľudia hodnotia. Niektorí mu vyčítajú, že nedokázal zopakovať mágiu z predošlého Ragnaroku, ale zase vyzdvihnú iné veci…

Začnime kritikom z Rotten Tomatoes. Ich šéfredaktor Erik Davis hovorí, že film bol všetkým, čo od neho čakal. Veľký, farebný, so súbojmi plnými Guns’n’Roses. A samozrejme nemohla chýbať ani skvele vytvorená romantická dejová linka, ktorá sa nachádza v titule.

Herci sú lepší jeden ako druhý

S týmto sa zhoduje väčšina komentárov. Vyzdvihujú tu humor, vtipy, niektoré doručené naozaj nepravdepodobnými spôsobmi. Do popredia stavajú aj herecké výkony, ktoré podali Russell Crowe a ešte viac Christian Bale. Ako Gorr je však absolútne masakrálny, uveriteľný, desivý, mrazivý a celkovo vynikajúci. Podobné chvály sú aj na Natalie Portman.

Tá tu nie je len Jane, romantickým záujmom hlavného hrdinu (aj keď aj to). Priniesla údajne mocný návrat, rovnako ako titul jej postavy. Bola drsná, bola akčná, jednoducho niečo, na čo sa môžeme tešiť. A nezabudlo sa hovoriť ani o Korgovi, ktorého ako vieme, dabuje sám režisér.

Sviežosť Ragnaroku niektorým chýbala

Reakcie na Thor: Láska a hrom nešetria ani chválou na celkové prevedenie filmu. Opäť sa do neho dokázalo zmestiť všetko potrebné. Niektorí dokonca vydávajú tak odvážne komentáre, že išlo o najlepší film od Avengers: Endgame. Avšak potom sa nájdu aj menej pozitívne ohlasy. Hovoria, že MCU vo Fáze 4 chýba poriadne smerovanie alebo veľký záporák.

Komentáre hovoria aj o tom, že Waititi už nedokázal zopakovať svoju mágiu a film tam nepriniesol nič nové. Vtipy nevyzneli tak dobre a to bolo jeho hlavným obmedzením. Podľa niektorých sa teda bombastický Ragnarok nekonal, iní zase hovoria, že ide o najlepší film tejto fázy či najlepší film s Thorom.

Budeme sa smiať aj plakať

Avšak aj tie menej pozitívne príspevky hovoria iba o drobných chybičkách. Všeobecne by nás tak mal čakať absolútne úžasný, mimoriadny zážitok, pri ktorom sa budeme rehotať aj plakať. Áno, nezabudli nás upozorniť aj na to, aby sme si nachystali vreckovky. Tak chystáme naše emócie a o výsledku sa presvedčíme radi od 7. júla.

Navnadili vás prvé reakcie na film Thor: Láska a hrom ešte viac na jeho sledovanie? Alebo ste začali hľadať chyby a pochybovať? V každom prípade sa choďte presvedčiť do kina aj vy a nezabudnite sa podeliť o názory v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -