Riaditeľ štúdia 20th Century Studios hovoril o statuse filmu Free Guy 2. Potvrdil aj ďalšie pokračovania?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

V akom stave je Free Guy 2?

O tom, že vznikne Free Guy 2, nemáme vôbec žiadnych pochýb. Štúdio mu dalo okamžite zelenú, pretože prvá časť bola jedným z najviac úspešných filmov, ktorý dokázal preraziť v kinách aj počas pandémie. Predsa len išlo o vtipný, nápaditý a originálny film, ktorý si dokázal získať divákov aj hráčov.

Ryan Reynolds sa v ňom predstavil ako Guy, postavička v hre, ktorá ale zistí, že je iba nehrateľnou postavou. Jeho život sa tým absolútne zmení. Lenže ešte len uvidí ako, keď stretne hráčku s nickom Molotov Girl (Jodie Comer), ktorá mu o hernom svete prezradí ďalšie tajomstvá.

free guy
Zdroj: flipboard.com

Obľuba u fanúšikov aj zárobky

Bláznivá komédia tak bola plná odkazov na konkrétne hry, ale aj na herný svet a priemysel ako taký. Navyše mu prospela aj kúpa štúdia Fox spoločnosťou Disney, nakoľko tam mohli pridať svoje značky. Takže sme mohli byť úplne nadšení, keď Reynolds držal štít Captaina Americu či svetelný meč (aj s ikonickou hudbou).

Film mal ísť pôvodne do kín v marci 2020. Kvôli zatváraniu kín kvôli pandémii bol ale posunutý na december toho roku. Keďže to so situáciou nevyzeralo výrazne lepšie, nachvíľu sa aj stratil z kalendára premiér. Našťastie sa tam ale dostal na 21. máj 2021 (aj keď bol aj tak ešte raz odložený na august). A aj ešte popri prebiehajúcej chorobe si dokázal v kinách zarobiť 331 miliónov amerických dolárov.

nový trailer film free guy
Zdroj: uhdpaper.com

K statusu sa vyjadril riaditeľ štúdia

To je samozrejme veľkým ťahákom pre štúdio, ktoré chce pokračovanie. Inak to nie je ani v prípade štúdia 20th Century Studios. Nedávno mal riaditeľ tohto štúdia Steve Asbell rozhovor s portálom The Hollywood Reporter. Priznal, že už čítal nejaké časti scenára a celkovo sa vyjadril k stavu, v akom je druhá časť:

„Čakáme na scenár, už to bude iba pár dní. Zatiaľ je to fantastický príbeh. Máme viac Avatarov, ktorí prídu, máme viac Free Guy filmov. Povedal by som, že budeme pekne zaneprázdnení.“

Dokonca viac pokračovaní?

Viac Free Guy filmov? Znamená to teda, že v príprave je nielen Free Guy 2, ale hneď aj ďalšie časti? Či sa chystajú v rovnakom čase alebo ich budú realizovať až po vydaní dvojky je otázne.

Reynolds a režisér Shawn Levy sú v každom prípade ohľadom pokračovania nadšení. Už sa tešia na jeho prípravu a ako povedali, „milujú Free Guya“. Ešte minulý mesiac sa však Lewy vyjadril, že ešte musia vymyslieť, ako dvojku realizovať a dať dokopy scenár. Zdá sa, že sa im to vymyslieť podarilo a scenár bude čoskoro hotový. A začiatok nakrúcania je tak len týždne vzdialený.

Tiež ste prispeli ku kinovému úspechu Free Guya? Tešíte sa na film Free Guy 2? Čo si myslíte o myšlienke vzniku ďalších pokračovaní? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -