Bol potvrdený film Ja, legenda 2. Vráti sa Will Smith, spolu s ním pribudne Michael B. Jordan

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ja, legenda 2 prichádza

Vznikne film Ja, legenda 2. Po 15 rokoch budeme mať konečne pokračovanie. Ba čo viac, pracovať na ňom budú dve filmové legendy. Vráti sa nielen herec v hlavnej úlohe, Will Smith, ale pridal sa k nemu aj Michael B. Jordan. Pôjde o prvú spoluprácu týchto dvoch hercov.

Prvú časť filmu sme dostali ešte v roku 2007. Išlo o obrovský filmový úspech a diváci sa k nemu radi vracajú aj po dekáde a pol. Za obľubu u fanúšikov hovoria aj tržby, zarobil si 585,4 milióna amerických dolárov po celom svete. Okrem Smitha si zahrali Alice Braga, Charlie Tahan a Sally Richardson-Whitfield.

Ja legenda
Zdroj: syfy.com

Najoslavovanejšia adaptácia

Išlo o adaptáciu knihy od Richarda Mathesona. Tá už bola predtým zadaptovaná vo filmoch Posledný človek na Zemi v roku 1964 a Omega Man v roku 1971. Ja, legenda je ale aj tak najviac oslavované spracovanie. Príbeh hovorí o jedinom človeku v New Yorku, ktorý prežíva po obrovskom úniku vírusu, Robertovi Nevillovi.

Pôvodne liek, ktorý mal vyliečiť rakovinu, totiž zmenil ľudí na upírom podobných mutantov. Po dlhom hľadaní sa mu podarilo nájsť ďalších prežívajúcich. Koniec filmu nenaznačoval, že by malo vzniknúť pokračovanie, aspoň teda nie s rovnakou hlavnou postavou. Neville sa totiž na konci obetoval, aby pomohol ostatným utiecť. Takže jeho účasť nedáva v druhej časti zmysel, iba keď tak formou flashbackov.

ja, legenda
Zdroj: screenrant.com

Akým spôsobom sa vráti po závere jednotky

Lenže k filmu existuje aj alternatívny koniec, ktorý bol natočený a je dostupný aj na internete. Dozvedeli sme sa, že dôvodom, prečo kreatúry neustále napádajú Nevillove útočisko je ten, že jedného z nich zajal. Využíva ho ako testovací subjekt, aby mohol pomocou neho nájsť liek na mutáciu. Po jeho úspechu svoj subjekt pustí späť medzi „stádo“, zoberie liek, ostatných preživších Annu a Ethana a mieria spolu do inej krajiny.

Toto je perfektná scéna, na ktorú vie Ja, legenda 2 nadviazať. O deji však nemáme žiadne detaily. Prvé informácie o pokračovaní sme získali iba tak, že Will Smith na svojom Instagrame uverejnil záber z prvého filmu a v príspevku označil Jordana. To samozrejme rozprúdilo vášnivé debaty. Tak štúdio Warner Bros. potvrdilo, že druhá časť vznikne a bude s týmito hercami.

S rovnakým oscarovým scenáristom

Jordan sa postará aj o produkciu so svojou spoločnosťou Outlier Society. Skvelou správou je, že sa vracia aj scenárista Akiva Goldsman. Ten si totiž za skript k prvej časti podľa knihy z roku 1954 odniesol aj Oscara. Preto veríme, že úspech sa podarí zopakovať, duplom ešte s takouto hereckou dvojicou. Netrpezlivo čakáme na ďalšie detaily.

Ste radi, že po tých rokoch konečne vznikne pokračovanie filmu Ja, legenda? Máte prvý film radi? Vraciate sa k nemu niekedy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -