Eddie Murphy si zahrá v sviatočnej komédii Candy Cane Lane od Amazonu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Eddie Murphy vo filme Candy Cane Lane

Eddie Murphy si zahrá vo vianočnej komédii Candy Cane Lane. Ide o prvý z jeho troch filmov, ktorý vytvorí v spolupráci, ktorú si dohodol s Amazonom. Herec, ktorý ovládal plátna v 90. rokoch a teraz aj držiteľ Emmy, zažíva v poslednom čase veľký návrat. A dominuje s ním streamovacím službám.

Nie je známe, o čom sviatočná snímka bude, ale vyzerá to na veľký projekt, vzhľadom na mená okolo neho. Spája sa totiž opäť s producentom Brianom Grazerom. S ním pracoval na niektorých zo svojich najúspešnejších filmoch ako Zamilovaný profesor alebo Doživotie. K spolupráci sa vrátili aj v roku 2011 filmov Majstrovský plán.

eddie murphy zamilovany profesor
Zdroj: wall.alphacoders.com

Trojica mien sľubuje veľký projekt

To ešte nespomíname meno režiséra. Ním bude Reginald Hudlin. Všetci traja pracovali na romantickej komédii Bumerang. Tá sa, aspoň čo sa tržieb týka, stala Murphyho najúspešnejším filmom roku 1992. Amazon si drží dej pod rúškom tajomstva, dávajú nám však aspoň malé náznaky.

Napríklad šéfka štúdia Jennifer Salke povedala, že je nadšená, že sa realizuje takýto projekt s takýmito talentami, pretože Vianoce sú jej obľúbený čas v roku. Mali by sme sa vraj spýtať jej rodiny, kvôli jej 9-hodinovému playlistu s vianočnými piesňami, dodala so smiechom. Podľa nej pôjde o budúcu sviatočnú klasiku.

eddie murphy
Zdroj: themoviebuff.com

Obľúbené obdobie tvorcov a nová klasika

Podobne rád má tento čas v roku aj Kelly Younger, ktorý píše scenár. V ňom by mal dokonca vychádzať zo skúseností a zážitkov zo svojho detstva počas vianočných sviatkov. Inak ide o veľký talent, pretože pracoval na príbehoch k skvelým animákom ako Vaiana, Ľadové kráľostvo 2, Raya a posledný drak alebo Encanto: Čarovný svet.

Herec v hlavnej úlohe v posledných rokoch dokazuje, že sa dostáva opäť na výslnie. Úspech zaznamenal na Netflixe s životopisnou komédiou Dolemite is My Name. Priniesol aj pokračovanie Cesta do Ameriky 2, ktoré kvôli pandemickej situácii nešlo do kín, ale na Amazon Prime Video. Tam sa stal najstreamovanejším a najpozeranejším filmom roka 2021.

Ccesta do ameriky 2
Zdroj: ew.com

Úspešný na viacerých streamovacích službách

Preto nie je prekvapivé, že spoločnosť a Eddie Murphy uzavreli dohody aj na viac filmov, pričom prvý bude Candy Cane Lane. Jeho produkcia by mala začať koncom roka v Los Angeles. Momentálne totiž herec pracuje na inom filme pre Netflix s názvom You People. Tam si zahrá po boku Jonaha Hilla and Julie Louis-Dreyfus.

Páči sa vám, že sa Eddie Murphy vracia k takýmto spoluprácam, ktoré ho preslávili? Myslíte si, že bude Candy Cane Lane novou vianočnou klasikou? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -