Eddie Murphy a Jonah Hill si spolu zahrajú v komédii. Vytvorí ju scenárista filmu Cesta do Ameriky 2

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Eddie Murphy a Jonah Hill spolu vo filme

Pre streamovaciu službu Netflix sa dáva dokopy pomerne netradičná dvojica – Eddie Murphy a Jonah Hill. Obaja sa spoja ešte so známym scenáristom Kenyom Barrisom, ktorý vytvoril aj príbeh filmu Cesta do Ameriky 2. Kedy sa budeme môcť na tejto dvojici spolu zasmiať ešte nie je známe, ale pri tom ako poznáme produkcie Netflixu v poslednej dobe, to asi nebude dlho trvať.

Bližšie detaily zatiaľ nevieme ani o deji. Iba náčrt synopsy hovorí o tom, že pôjde o „rázne skúmanie modernej lásky aj rodinnej dynamiky pri tom, ako sa zrazia kultúry a aké pri tom budú sociálne očakávania ako generácie vybudujú vznikajúce vzťahy. Murphy a Hill sa objavia na opačných stranách týchto odlišností,“.

Eddie-Murphy-to-Star-Opposite-Jonah-Hill-in-Kenya-Barris-Directed
Zdroj: techkashif.com

Z drámy, cez dramédiu, po komédiu

Aj keď budú vo filme každý na inej strane, dá sa povedať, že prekvapivo majú herci v poslednej dobe toho dosť spoločného. Ich cesta prechádzala fázou drámy, potom sa vrátili k trpkej či temnej komédii alebo dramédii, až si opäť nachádzajú svoje korene – opäť primárne komédie.

Murphyho cesta

Eddie Murphy sa v podstate vrátil na filmové plátna v roku 2016 v dráme Mr. Church. Ide o unikátny príbeh, v ktorom vidíme, ako sa zlepšuje vzťah dievčaťa a jej umierajúcej matky po tom, čo vyhľadajú služby talentovaného kuchára – Henryho Josepha Churcha. Zo zmluvy na pol roka sa stane dlhodobé priateľstvo a vytvorí sa rodinné puto, ktoré bude trvať naveky.

Eddie Murphy si dal pauzu
Zdroj: geektyrant.com

V roku 2019 si zahral v dramédii Dolemite is My Name. Stvárnil tu postavu z reálnej minulosti, fenomenálnu legendu Rudyho Ray Moora. Išlo o priekopníka komédie, rapu a v neposlednom rade – kontroverzného bojovníka kung-fu práve s alteregom Dolemite. No a počas tohto roku sa objavil v dlhoočakávanom pokračovaní jeho slávnej komédie.

Hillova cesta

Jonah Hill sa tiež ponoril do vôd drámy. V roku 2018 si po boku Joaquina Phoenixa zahral vo festivalmi milovanom filme Neboj, ďaleko neutečie. Ukazuje kamenistú cestu vyliečeného alkoholika, ktorý po vážnej nehode musí zvládnuť triezvieť. Novú záľubu nájde v umení a celý život sa mu zmení, keď začne kresliť, kontroverzné, ale na odbyt idúce animáky.

Film Don’t Look Up
Zdroj: twitter.com

Tento rok ho ešte uvidíme v hviezdami nabitom filme Don’t Look Up, ktorý by sa dal popísať ako temná komédia. Je o dvoch astronautoch nízkej úrovne, ktorí sa musia vydať na dlhú mediálnu cestu, aby varovali ľudstvo pred blížiacou sa kométou, ktorá môže zničiť ľudstvo. Už teraz to vyzerá zaujímavo a aj keď nejde o tradičný vianočný námet, určite si to 24. decembra, kedy film vychádza, zapnem.

Prvý raz režisér, mnohokrát scenárista

S takýmito kúskami za posledné roky je fakt skvelou správou, že sa Eddie Murphy a Jonah Hill spolu spájajú pre film. Určite ale netreba zabúdať ani na režiséra. Kenya Barris si na túto stoličku sadne po prvý raz, avšak celkom mu veríme. Má za sebou dlhoročnú kariéru scenáristu, keď vytváral filme ako Shaft so Samuelom L. Jacksonom či Barbershop: The Next Cut s Ice Cubom.

cesta do ameriky 2 recenzia
Zdroj: medium.com

Ako najväčší úspech by sme mu ale pripísali, že naspäť priviedol Murphyho a Arsenia Halla, okrem iného, aj do jedného z najviac ikonických holičstiev kinematografie. Samozrejme hovoríme o pokračovaní úspešnej komédie z 80. rokov, Cesta do Ameriky 2. A malá pikoška na záver – on je osoba, ktorá vytvorila od roku 2003 stále fungujúcu reality šou, Amerika hľadá topmodelku. Ak zvládol menežovať modelky, určite pre neho nebude problém ani réžia.

Čo hovoríte vy na správu, že si Eddie Murphy a Jonah Hill spolu zahrajú vo filme? Radi uvidíte túto dvojicu bok po boku, alebo sa vám dohromady nehodia? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -