Nové spracovanie novely Stephena Kinga, Prekliatie Salemu, obsadilo herca v hlavnej úlohe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prekliatie Salemu našlo herca do hlavnej úlohy

Ak sa povie Stephen King, tak si zrejme predstavíte diela ako Carrie, Podpaľačka či veľmi ikonické Osvietenie, ktoré sa pomerne nedávno dočkalo pokračovania Doktor Spánok. Mnohých by tak mohlo prekvapiť, že jeho najpredávanejším dielom je Prekliatie Salemu (Salem’s Lot), ktoré u nás nie je až také známe.

Dejovo sa pozeráme na muža menom Ben Mears, ktorý sa vracia do svojho domova z detstva – do mesta Jerusalem’s Lot. Hľadá tu inšpiráciu na svoju chystanú knihu, avšak namiesto toho nájde čosi oveľa hrozivejšie. Jeho domovina je totiž terorizovaná krvilačným upírom. Tak mu nezostáva nič iné, ako dať dokopy skupinu obyčajných mestských ľudí, aby sa postavili zlým silám.

lewis pullman
Zdroj: digitalspy.com

Pomerne neostrieľaný herec

A práve do tejto hlavnej úlohy bol nájdený predstaviteľ. Je ním mladý Lewis Pullman, pre ktorého má ísť zatiaľ zrejme o najväčšiu rolu. Áno, už sme ho mohli vidieť v niektorých úlohách, napríklad v trileri plnom zvratov, Zlé časy v El Royale. Zahrá si aj v chystanom a odkladanom pokračovaní, Top Gun: Maverick.

Predtým sa role zhostil napríklad David Soul v prvom filmovom spracovaní z roku 1979. Áno, Kingove dielo sa datuje až takto dozadu. Výzor upíra z toho filmu je pomerne známym zobrazením a tak sa dá povedať, že ide o klasiku, aj keď teraz už trochu zabudnutú.

salems-lot
Zdroj: bloody-disgusting.com

Spracovaný bol filmovo aj seriálovo

Okrem toho vyšiel aj vo forme televíznej minisérie z roku 2004. Hlavnú úlohu tu zohral Rob Lowe, ale nechýbali ani iné kvalitné herecké mená ako Donald Sutherland či Andre Braugher. Fanúšikovia teda seriál prijali tiež s kladnými reakciami.

Chystané spracovanie pripravuje Gary Dauberman. Ten pre spoločnosť New Line Cinema produkoval dvojdielne spracovanie hororu To s klaunom Pennywisom. Teraz si po boku Kinga sadne na režisérsku stoličku a zároveň sa postará aj o pretvorenie novely do podoby scenára.

prekliatie salemu
Zdroj: mondobizzarocinema.blogspot.com

Od producenta inej kingovky, To

Ako sme spomenuli, Prekliatie Salemu je najpredávanejšia Kingova kniha. Preto je medzi jeho čitateľmi a dlhodobými priaznivcami aj na prvých priečkach v obľúbenosti. S prichádzajúcim spracovaním o ňu opäť stúpa záujem. Dielo stavia vo veľkom aj na silu a odhodlanie hlavného hrdinu, tak veríme a rovnako ako ľudia po internete vkladáme nádeje do Pullmana aj Daubermana, že nám prinesú kvalitné spracovanie.

Poznáte toto dielo od Stephena Kinga? Čítali ste knihu alebo ste videli aj niektoré zo spracovaní? Tešíte sa na najnovšiu adaptáciu? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -