Steven Spielberg vyrobí pre Netflix seriálovú adaptáciu Kingovho románu Talizman

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po niekoľkých dekádach si aj Steven Spielberg vyskúša vlastnú adaptáciu podľa knižnej predlohy od Stephena Kinga. Legendárne duo tvorcov sa pri tomto výtvore spojí so spoločnosťou Netflix, čoho výsledkom bude fantazijný seriál The Talisman.

Spielberg nebude showrunnerom projektu a pod svoje krídla si zoberie produkciu. O scenár sa spoločne s Kingom postarajú bratia Dufferovci (Stranger Things), ktorí by mali seriál aj zrežírovať.

The Talisman Netflix
Zdroj: denofgeek.com

Na Netflix mieri nový seriál The Talisman

Na vývoj projektu The Talisman čakáme už naozaj dlhé roky. Steven Spielberg získal práva na Kingov román ešte v roku 1982, teda dva roky pred jeho oficiálnym vydaním. Odvtedy prišli a odišli rôzne iterácie, z ktorých nakoniec nič nebolo a nikdy sa nedokončili. Filmové spracovanie mal dokonca zrežírovať Josh Boone (Noví mutanti), ale ani to sa nedotiahlo do úspešného konca.

Kedy pripravovaný seriál uvidíme na malých obrazovkách je zatiaľ otázne. Steven Spielberg ostáva totižto i naďalej zaneprázdnený, ako aj bratia Dufferovci. Spielberg momentálne zabalil produkciu svojho remakeu West Side Story, ktorý uvidíme v kinách 9. decembra 2021. Čo sa týka bratov Dufferovcov, tí sa konečne pustili do výroby vysoko očakávanej 4. série Stranger Things.

The Talisman Netflix
Zdroj: movieweb.com

O čom je Kingov román The Talisman?

Pôvodné dielo The Talisman sleduje 12-ročného chlapca Jacka Sawyera snažiaceho sa zachrániť umierajúcu matku. Tá trpí rakovinou a zachrániť ju dokáže len záhadný kryštál, ktorý je Jack odhodlaný nájsť za každú cenu.

Jackova fantazijná výprava ho zavedie do zvláštneho paralelného vesmíru, kde väčšina ľudí z jeho sveta má v tom paralelnom svojho dvojníka. A keď niekto na jednej strane vesmíru zomrie, zomiera automatický aj ten druhý, čo môže Jackove plány značne skomplikovať.

Knižná predloha bola publikovaná v roku 1984 a jej autormi sú Stephen King a Peter Straub. O rok neskôr si tento román odniesol nominácie na odovzdávaní cien Locus a World Fantasy Awards. Obaja tvorcovia v roku 2001 napísali aj pokračovanie s názvom Black House, ktorý sa opäť zameral na Jacka, no už ako detektíva z Los Angeles na dôchodku, ktorý sa pokúša vyriešiť sériu záhadných vrážd v malom meste French Landing vo Wisconsine.

Čo hovoríš na seriál The Talisman, ktorý pre Netflix vyrobí Steven Spielberg? Názor nám nezabudni zanechať dole v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -