Edgar Wright sa znova činí. Plánuje zrežírovať futuristický triler od Stephena Kinga

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Edgar Wright a jeho novinka Muž na úteku

Režisér Edgar Wright je známy najmä vďaka svojmu šikovného filmovému strihu, ktorý geniálne dotvára jeho komediálne scénky. Jeho posledné filmové počiny ale majú od komédie ďaleko a inak tomu nebude ani pri pripravovanej novinke Muž na úteku na základe knižnej predlohy od Stephena Kinga.

Príbeh rozpadnutej spoločnosti

Muž na úteku je dystopický príbeh odohrávajúci sa v USA v roku 2025. Ekonomika kolabuje a násilie je zrazu často používaným prostriedkom pre riešenie spoločenských problémov. Príbehom nás sprevádza protagonista Ben Richards, ktorý sa zapojí do televíznej reality šou s názvom The Running Man. Šou, v ktorej ide výhradne o život, vám prinesie bohatú výhru alebo smrť.

Kniha bola prvýkrát vydaná v roku 1982 a King ju napísal ešte pod svojim pseudonymom Richard Bachman. Pozitívne ohlasy na seba nenechali dlho čakať a Kingovi sa o pár rokov neskôr (1987) dostala pocta v podobe filmu, v hlavnej úlohe s Arnoldom Schwarzeneggerom. Avšak, pôvodná snímka sa knižnej predlohy nedržala dostatočne.

Muž na úteku
Zdroj: theatlantic.com

Kingove adaptácie sú vo filmovej brandži mnohokrát podpásovkou pre divákov. Slávne meno kráľa knižných hororov zaujme veľkú škálu fanúšikov, ale to nezaručuje automatický úspech. Väčšina jeho diel bola síce sfilmovaná, ale na viac než polovicu sa už zabudlo. Tak sa stalo aj v prípade Muža na úteku, ktorý sa mnohým zapísal do povedomia ako priemerný film.

Ožije príbeh v rukách režiséra Wrighta?

Edgar Wright už v minulosti podotkol, že ak by mal prerobiť hocijaký film a natočiť ho od znova podľa svojho filmového úsudku, bol by to práve Schwarzeneggerov Muž na úteku. A teraz dostal konečne príležitosť! Teda skoro…

Edgar Wright Muž na úteku
Zdroj: deadline.com

Wright je už blízko uzavretia dohodyParamount pre začiatok výroby novej Kingovej adaptácie. Scenár si zoberie na starosť nie len samotný Wright, ale aj Michael Bacall (21 Jump Street). Ak sa návrh ujme, Wright má voľnú cestu k réžii a my sa tak následne budeme môcť tešiť na atraktívny sci-fi triler z blízkej budúcnosti. Medzitým si budeme môcť vychutnať jeho najnovší hororový kúsok Last Night in Soho, ktorý bude mať premiéru už tento rok.

Čo hovoríte na Kingov sci-fi príbeh? Bude Muž na úteku úspešnejší, ak ho zrežíruje Edgar Wright? Vaše postrehy a názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -